Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

Netflix, Türk dizi piyasasına göz koydu

Köşe Yazısı

Netflix, Türk dizi piyasasına göz koydu

Dünya’nın en büyük dijital televizyon ve sinema platformu olan Netflix, Türk dizi piyasasına da hakim olmak için kolları sıvamışa benziyor. Türkiye’nin önde gelen yapım şirketleri ile de görüşme halinde olduğu öğrenilen Netflix, Türkiye pazarına da hakim olmaya niyetlendi.

Çağatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık gibi ve daha bir çok ismi buluşturduğu ilk Türk yapımı ile ses getirmeye hazırlanan Netflix’in piyasada ki sessizliğin de bir numaralı sebebi olduğu düşünülüyor.

Yeni sezonda ekrana pek çok dizi gelecek ancak bu yapımlar yalnızca bir kaç önemli yüzü kadrosunda barındırıyor. Popülerliği en yüksek olan kadın ve erkek oyuncular ise ekranlardan uzak..

Kenan İmirzalıoğlu, Burak Özçivit, Fahriye Evcen, Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Serenay Sarıkaya, Barış Arduç, Elçin Sangu ve daha bu isimler gibi ekranların aranan yüzlerinin hiç biri şimdiye kadar başlayan diziler ile anılmadı.

Dünya’nın en çok dizi ihraç eden ilk 2 ülkesinden biri olan Türkiye’yi pas geçmeyen Netflix, ülkemiz pazarında da hakim olmak için önemli yatırımlara imza atacağı da iddia ediliyor.

Sina Koloğlu, Netflix’in ülkenin önde gelen yapım şirketlerinden Medyapım, TIMS&B ve Ay Yapım’da görüştükleri duyumunu aldığını belirtti.

İnternet ile ilgili engin deneyimlerimi e-ticaret tabanlı platformlarda hizmet verirken edindim. Bir süredir ise internet haberciliği ile ilgileniyorum. Sizlere okuması oldukça keyifli olan yabancı sinema, dizi ve magazin haberlerini ulaştırmaya çalışacağım.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Köşe Yazısı

Yukarı