Nihat Doğan’a bir darbe daha! Ekip arkadaşları da arkasında durmadı

Nihat Doğan'a bir darbe daha! Ekip arkadaşları da arkasında durmadı

42 yaşında olan Nihat Doğan’ın, 11 ve 16 yaşında iki reşit kızı evine çağırıp, kahve ikram etmesi ve oturup onlarla televizyon izlemesinin açıklanabilir hiç bir yönü olmaması nedeni ile programında da zaten bir açıklama yapamadı, meseleyi milli duruş’a bağlamaya çalıştı.

Aile şikayetini çekti anca Aile ve Politikalar Bakanlığı olaya müdahil olduğu için görülecek bir dava var. Daha uzun süre konuşulacağa benzeyen skandal ile ilgili, Nihat Doğan’ın kovulduğu programında ki partnerleri Ece Erken ve Bircan Bali’de, ortada Nihat Doğan’a yapılan bir haksızlık olmadığı kanaatindeler.

Nihat Doğan’ı dinlemediler

Ece Erken ve Bircan Bali yaptığı açıklama da Nihat Doğan’ın durumu için üstü kapalı bir şekilde de olsa, destekçisi olmayacaklarını, bu skandalda yanlış tarafta yer almayacaklarını açıkladılar.

Programın güzel sunucu Ece Erken konu ile ilgili, “Son günlerde bizim de üzerimize çok geliyorlar. ‘Niye hiç bir şey yokmuş gibi davranıyorsunuz’ diyenler var. Bizim içimizde yaşananları, ne fırtınalar koptuğunu bilmiyorsunuz. Ben öncelikle kendi özgür irademle konuşmadığımı belirtmek istiyorum. Talat Bulut olayında da duruşumu sergilediğimi düşünüyorum. Ben bir anneyim. Anne olmadan önce de bir insanım ve vicdanım var. Eğer masa arkadaşım değil ailemden birisi böyle bir suçlamayla karşı karşıya gelseydi onun aklanmasını beklerdim. O aklanana kadar da asla konuşmazdım. Hatta ters konuşabilirdim ama iyi konuşmazdım.

AĞIR BİR SUÇLAMA VAR

Ailenin şikayetini geri çekmesi demek aklandığı anlamına gelmiyor. Aile Bakanlığı soruşturmasını bir yapsın bakalım. Dava sonuçlansın ondan sonra siz konuşun, biz konuşalım. Konuşacak çok şey olabilir. Bizim de bildiğimiz şeyler var. Biz de bazı şeylere susuyoruz. Davayı bekliyoruz çünkü. Yoksa burada kimse kimsenin arkasında değil. Bu bir kavga, dedikodu vs. değil. Bu ağır bir suçlama. Ve ben böyle bir suçlamada hiç kimsenin arkasında durmam.” açıklamasında bulundu.

Bircan Bali ise Ece Erken’e göre daha manidardı ve kurduğu kısacık cümle imadan öte, bariz bir mesajdı. Bali, “Benim Nihat Doğan’dan öğrendiğim bir kelime var. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Bir haksızlık olsa susmazdım.” diyerek Nihat Doğan’ın savunulacak bir yanı olmadığı görüşünde olduğunu ifade etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*