Nurgül Yeşilçay, Gülperi karakterine nasıl hazırlandı?

Nurgül Yeşilçay, Gülperi karakterine nasıl hazırlandı?

Bu zor rolü oynamak, role girebilmek için nasıl bir yol izlediği sorulan usta oyuncu Nurgül Yeşilçay, annemden etkilendim; “Bir anne çınar ağacı gibidir” açıklamasında bulundu.

Geçtiğimiz sezonun flaş dizisi Söz’ü ekranlara taşıyan, bu sezonda Show Tv ve Atv içinde dizi hazırlayarak, sezonun en iddialı yapımlarını ortaya koyma hedefi bulunan TIMS&B, Gülper’nin yapımcılığını üstlenirken, başrollerini de Nurgül Yeşilçay ve Timuçin Esen oynuyor.

İzleyenleri ekranı başına kilitleyecek hikayesi ile yürekleri burkacak olan Gülperi, eşinin hayatını kaybetmesi sonrasında kayın pederinin kendisinden soğutmaya çalıştığı 3 evladını geri kazanmaya çalışan bir annenin yaşadıklarını anlatacak. Bu mücadelesinde en büyük destekçisi avukat Kadir olacak.

Bir buçuk yıldan bu yana bu rol için hazırlanan Yeşilçay, “Bir anne çınar ağacı gibidir, dimdik güçlü bir şekilde ayakta durur. Bir annenin çocuklarına duyduğu sevgi dünyanın en saf sevgisidir ve bu genelde karşılıklıdır ama bizim hikayemizde öyle değil. Çocuklar annelerine karşı doldurulmuş. Eti ne budu ne diyeceğimiz bir kadının sadece çocuklarıyla değil, koca koca güçlü adamlarla mücadelesini ve onlara kafa tutmasını izleyeceğiz.” diye konuştu.

Kendisi de anne olan başarılı oyuncu, aynı zamanda kendi annesini de örnek aldığını ifade ederek, “Ben sadece kendimden değil, annemden de sıkça hatırladığım, etkilendiğim anlar var. Annem mesela dört çocuk baktı.Çocuklar hep bir şey ister, senin sınırlarını zorlar, yumuşak karnını iyi bilirler. Onları sezgisel olarak yönetmeye annelik denir bence.” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*