Nurseli İdiz, 2. sayfa programına konuk oldu

Nurseli İdiz, 2. sayfa programına konuk oldu

Bugün ekranlara gelen 2. sayfa’nın konuğu olan usta oyuncu Nurseli İdiz, 2011 yılında yakalandığı hastalığı ile ilgili gördüğü tedavinin 6 yıl sonra sonuç verdiğini anlattı.

Melek Baykal’ın ameliyat olması ile ünlü oyuncunun tiyatroda gösterilecek olan Şen Makas’da ki rolünü kabul ederek, Baykal’a jest yapan Nurseli İdiz, yakalandığı hastalık ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Hastalığını anlattı

Ünlüler dünyasında oldukça yaygınlaşan bir hastalık olan ‘bipolar bozukluktan’ müzdarip olan İdiz, yaşadığı süreç ile ilgili şöyle konuştu:

“Artık tedavilerimin sonuçları görünüyor çok iyi durumdayım. Psikolojim iyi 6 yıl sonra sonuç verdi psikolojik tedaviler, şu an her şey yolunda. O inişler-çıkışlar çok şükür bitti.

Bir süreç bu, Allah korusun kanser oluyorsun uzun bir süre tedavi görüyorsun, bu da öyle uzun bir süreç… Allah bütün hastalara şifa versin.

Sanatçılarda çok görülen bir rahatsızlık bipolar ama her şeyin tedavisi var, yeter ki sen gönüllü ol. ‘Ben de bir şey yok’ dersen olmaz, ‘Evet; ben de bir arıza var, herkes benden rahatsız, insanlar beni eleştiriyorsa bir problem var.’ O zaman ‘ben bunun uzmanına gitmeliyim’ de sorununu çöz. Bende bu rahatsızlık 2011 yılında başladı. Annemi ve teyzemi kaybettim, ondan sonra başladı. İş hayatıma yansıdı ben de kendime ‘bir arıza var’ dedim ve tedavi oldum.

SORUNU KABUL ETMEK TEDAVİNİN İLK ADIMI

Öfke kontrolleri vb. şeyler varsa içeride, bir süre sonra patlak veriyor önemli olan bunu erken kabullenip tedavi olmak.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*