Nurseli İdiz, Şen Makas ile tiyatro sahnelerine dönüyor

Nurseli İdiz, Şen Makas ile tiyatro sahnelerine dönüyor

Geçtiğimiz hafta ani bir şekilde rahatsızlanarak fıtık ameliyatı olan ve dinlenmeye geçen Melek Baykal’ın rol aldığı Şen Makas oyununda ki Ahu karakteri, usta oyuncu Nurseli İdiz’e verildi.

Aşk-ı Memduh’un ardından tiyatro sahnelerine kapalı gişe oynayan Şen Makas ile dönecek olan Nurseli İdiz, Dünyada Charlie Chaplin Komedi Ödülü’nü alan, Boston ve Washington’da 35 yıldır kesintisiz yayınlanan bir oyun olarak, Guiness Rekorlar Kitabı’nda da en uzun süre oynanan komedi oyunu olarak yer alıyor.

Nedim Saban’ın yorumlaması ile Özgür Yetkinoğlu’nun uyarladığı rekortmen oyuna, Veysel Diker, Cem Güler, Müge Kement ve Özgür Yetkinoğlu gibi isimler sahneye çıkıyor.

Şen Makas, seyircilerin tanık oldukları bir cinayeti oyuncuları sorgulayarak ve sosyal medyadan yardım alarak çözmeye çalıştığı, her seferinde farklı biçimlerde oynanan ve sonuçlanan bir oyun olarak büyük ilgi görüyor.

7 Ekim Pazar günü Caddebostan Kültür Merkezi’nde başlayacak olan oyun, İstanbul’da Trump Kültür Merkezi, Kenter Tiyatrosu, Silivri ve turnelerde Edirne, Kocaeli, Adana, Ceyhan, Mersin, Diyarbakır, İskenderun, Şanlıurfa, Antakya, Mardin’de perde açacak, Kasım ayında ise Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, Trump Kültür Merkezi, Kenter Tiyatrosu, Ankara, Antalya, Konya, Aksaray, Isparta’da sahneye konulacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*