O Videosu İle Fenomen Olan Kedi Yeşim, Sevenlerini Yasa Boğdu….

Manisa’da bir kasap dükkanından et isterken çekilen videosu ile meşhur olan sokak kedisi Yeşim, hayatını kaybetti.

Manisa’nın Turgutlu ilçesindeki bir kasaba hemen hemen her gün adeta bir müşteri gibi giderek sıraya giren ve işletme sahibi İkram Korkmazer’den et isteyen “Yeşim” isimli kedi, müşterilerden biri tarafından çekilen bir videonun sosyal medyaya düşmesi ile ülke çapında meşhur hale geldi.

Videonun ülke sınırlarını aşarak yurt dışında da yayınlanmasının ardından yaklaşık olarak 3 milyar kez izlenen sokak kedisi Yeşim, bu şekilde sosyal medya fenomeni olmuştu. Fakat Yeşim’den gelen haberler, sevenlerini bir hayli üzdü. Her gün koşarak geldiği ve bir parça et için sıraya girdiği kasap dükkanına, bu haftanın başında yorgun ve bitkin bir şekilde geldi.

Yapılan Tüm Müdahalelere Rağmen Kurtarılamadı…

Kasap İkram Korkmazer, Yeşim’deki bu kötü halin farkına varınca, onu apar topar Turgutlu’daki bir veterinere götürürken, Yeşim’e ilk müdahale bu veterinerde yapıldı. Buradaki müdahalenin ardından ise Manisa’nın şehir merkezindeki bir veterinere sevk edildi.

Kent merkezinde yaklaşık olarak 3 gün boyunca yoğun bakımda kalan sokak kedisi Yeşim’den alınan son haber, sevenlerini yasa boğdu. Çünkü Yeşim, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti…

Yeşim’in Benim İçin Bir İnsandan Farkı Yoktu…

Yeşim’in ölümüne en çok üzülenlerden kasap İkram Korkmazer yaklaşık olarak 10 yıl boyunca Yeşim’in annesine de baktığını anlattı. Yeşim’in dünyaya geldikten sonra annesi gibi kasap dükkanına aşina olduğunu, neredeyse 5 yıldır her gün buraya gelerek kendisinden et istediğini ve onu yıllardır elleriyle beslediğini söyledi.

Yoğun Yağış ve Soğuk Havalar Nedeniyle Kapalı Bir Alanda Mahsur Kalmış

Yeşim ile arasında özel bir bağ oluştuğunu ve yalnızca kendilerinin bildiği bir diyalog kurduklarını dile getiren Kasap İkram Korkmazer, aralarındaki bu diyalog sayesinde Yeşim’in tüm dünyada tanınmış olduğunu anlattı. Sokak kedisi Yeşim’in adeta kendisiyle konuştuğunu, söylediği her şeye Yeşim’den bir yanıt alabildiğini dile getiren Korkmazer, bu diyaloğa şahit olan herkesin Yeşim’e hayran olduğundan bahsetti. Yeşim’den 3 – 4 gün boyunca haber alamadığını söyleyen işletme sahibi, geçtiğimiz günlerde iş yerine geldiğini ve neredeyse bayılmak üzere olduğunu anlattı. Durumu fark edip hemen Yeşim’i ilçedeki bir veterinere ve sonrasında da kent merkezine götürdüğünü söyleyen Korkmazer, burada serum verdiklerini, ardından iğne de yaptıklarını, ancak tüm çabalara rağmen kurtaramadıklarını aktardı. Veterinerlerin söylediklerine göre hava koşullarının oldukça kötü olduğu şu günlerde kapalı bir alanda mahsur kalan Yeşim, enfeksiyon nedeniyle hayatını kaybetmiş.

Çok üzgün olduğunu belirten Korkmazer, elinden gelen her şeyi yaptığını fakat kurtaramadığını, sarf edilecek bir söz de bulamadığını dile getirdi.

Susuz Kalan Yeşim, Hipotermi Geçirmiş ve Enfeksiyon Kapmış

Yeşim’ müdahale eden Veteriner ise durum hakkında bilgi vererek, Yeşim’in kendisine getirildiğinde durumunun oldukça kötü olduğunu, uzun süre susuz kalarak hipotermi geçirdiğini belirtti. Duruma çeşitli müdahalelerde bulunduklarını ifade eden veteriner hekim, ne yazık ki müdahalelerin yeterli olmadığını, sokak kedisi Yeşim’i kaybettiklerini dile getirdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*