Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

Oyuncu Yaman Tüzcet vefat etti

Magazin

Oyuncu Yaman Tüzcet vefat etti

Sanat dünyası çınarlarını bir bir kaybetmeye devam ediyor. Adeta bir kara bir dönem geçirdiğimiz şu aylarda bir usta isim daha olan Yaman Tüzcet’te hayatını kaybetti.

Oyuncu Yaman Tüzcet vefat etti

Yaz aylarından bu yana Türk sineması, televizyon ve tiyatro dünyasına hizmet etmiş usta isimler bir bir hayata gözlerini yumuyor. Hayatını kaybeden Yaman Tüzcet’in acı haberini, eşi Günnur Tüzcet verdi.

Avustralya’da yaşayan 76 yaşında ki usta oyuncunun ölüm haberi, “Ben Günnur Tüzcet, üzülerek bildirmek isterim ki sevgili esim Yaman Tüzcet bugün aramızdan ayrıldı. Onu istanbul’a getiriyorum. İstediği gibi evim dediği Muhsin Ertuğrul sahnesinde tören yapılması için” diyerek duyuruldu.

Oyuncular sendikası yanı sıra tiyatrocu Enis Fosforoğlu’da acı gelişme ile ilgili sosyal medya kanallarından mesajlar yayınlarken, Oyuncular Sendikası, “Usta oyuncu Yaman Tüzcet’i kaybettik, çok üzgünüz. Başımız sağolsun” paylaşımında bulundu.

Fosforoğlu’da, “Dost, adam, sanatçı Yaman Tüzcet’i yitirdik. Avustralya’da yaşıyordu. Yavaş yavaş güzel insanları bitirdik” dedi.

Usta oyuncu son olarak Ata Demirer’in Berlin Kaplanı isimli sinema filminde oynamıştı.

Yönetim ve organizasyon alanında yüksek lisans eğitimine devam eden, uzun yıllar medya sektörü içerisinde bulunup, çeşitli platformlarda yazarlık yaptı. Şimdilerde ise sosyalinsan'da yazıyor, yazdırıyor.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı