Payitaht Abdülhamid dizisinin yeni sezonundan ilk tanıtım geldi

Payitaht Abdülhamid dizisinin yeni sezonundan ilk tanıtım geldi

Diziye yeni sezonda dahil olan isimlere de yer verilen tanıtımda, “ÇOK YAKINDA TRT 1” de başlığı ile paylaşıldı. Bu başlık ile birlikte dizinin ne zaman yayına gireceğinin de henüz belli olmadığı anlaşıldı.

Geçmiş sezondan devam eden diziler bir bir yayına girerken ya da yeni sezon tarihlerini belirlerken, Payitaht’ta ki bu gecikme dizinin hayranlarında hayal kırıklığına neden oldu.

ES Film’in yapımcılığını üstlendiği, Emre Konuk’ın yönetmenliğini, Ayça Mutlugil, Hale Çalap ve Hamza Akyıldız’ın da senaryosunu kaleme aldığı Payitaht Abdülhamid, yeni sezonda kadrosuna katılan Gürkan Uygun, Sedef Avcı, Güven Kıraç, Hakan Yufkacıgil, Başak Daşman, Berke Üzrek ve Suavi Eren ile daha da güçlendi.

Sezon Finalinde Neler Yaşandı?

Osman Paşa’nın ölümüne derinden üzülen Abdülhamid, V. Murat’ın da ortadan kaybolmasında Parvus’un parmağı olduğunu tahmin eder. Onun hain oyunlarını bitirmek için sonunda aradığı çareyi bulur.

Bu arada cülus töreni hazırlıkları tüm hızıyla devam etmektedir. Seniha’nın davetiyle törene Bedrifelek’in geleceğini öğrenen Bidar Saraydan temelli gitme kararı alır. Fehim Paşa öldü diye Payitaht’ta krallığını ilan eden Luka’ya, Fehim Paşa’nın büyük bir sürprizi vardır. Yaşanan onca badireden sonra Hatice ve Kemalettin arasında artık engel kalmamıştır. Ama bu kez aralarına kendi vicdanları girecektir. Seniha, Sabahattin’in Hanedanlığa karşı düşmanla iş birliği içinde olduğunu öğrenince yıkılır. Abdülhamid, Parvus’un planını çözmeye yaklaşmışken, Parvus hedef şaşırtır. Asıl planı başkadır ve Abdülhamid bu kez çaresizdir. Bidar yolda kendini bekleyen tehlikeden habersiz Saraydan ayrılırken, Parvus’un kurduğu tertip Abdülhamid ve tüm Yıldız Sarayı’nın sonunu hazırlıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*