Payitaht Abdülhamid’de yeni transferlerin rolleri belli oldu! Kim hangi rolde?

Payitaht Abdülhamid'de yeni transferlerin rolleri belli oldu! Kim hangi rolde?

İlk 2 sezonu ile fırtınalar estiren ve Cuma günleri aldığı reyting ile TRT 1’in de, yapımcısının da oyuncularının da yüzünü güldüren Payitaht Abdülhamid yeni sezonunda çok daha güçlü bir kadro ile ekranlarda olacak.

Daha önce duyurduğumuz üzere dizinin yeni sezonu için kadroya 7 oyuncu dahil edildi. Gürkan Uygun, Sedef Avcı, Güven Kıraç, Hakan Yufkacıgil, Başak Daşman, Berke Üzrek ve Suavi Eren gibi tecrübeli ve daha önce pek çok yapımda rol almış oyuncular ile güçlenen Payitaht Abdülhamid, bu transfer ile Cuma günündeki başarısını arttıracağa benziyor.

3.sezonunda dizide ilk kez görünecek olan bu oyuncuların oynayacağı karakterler ve rollerine göz atalım:

payitaht abdülhamid gürkan uygun halil halid

Gürkan Uygun (Halil Halid)

Kurtlar Vadisi Pusu’da ki ‘Memati’ rolünün ardından pek çok projede yer alan usta oyuncu Gürkan Uygun, Payitaht’a kahramanlığı ile bilinen “Halil Halid” karakteri olarak girdi. Sözünü Kadıdan bile sakınmayan, Allah’a inancıyla ve bir tek boyun eğdiği Abdülhamid’e sadakatiyle, Sultanın dünyanın her noktasına uzattığı eli olarak ekrana gelecek. Yerin kulağı, Abdülhamid’in sesi olacak olan Halil Halid, tüm bunların dışında her şeye ve herkese tahammülsüzdür. İngilizce, Fransızca, Arapça, Almanca ve herkesin dilinden konuşmayı iyi bilir. Her türlü ortama girer, çıkar. Nerede bir haksızlık görse müdahil olur, sessiz kalamaz. Yumrukları da, belinde taşıdığı bıçağı kadar ölümcüldür. Bileğini büken, sözünü çiğneyen adam yoktur… Bir tek Zeynep… Tahammül sınırlarını aşar, Halil Halid’i verdiği sözden geri koyar, koyu bir aşka atar…

payitaht abdülhamid sedef avcı hemşire zeynep

Sedef Avcı (Hemşire Zeynep)

Ekranların sempatik ve güzel oyuncusu Sedef Avcı’da Payitaht’ın iyilik ile nam salmış ismi “Hemşire Zeynep” olarak dizide yer alacak. Gençliği, güzelliği, zekası ve yetenekli oluşunun yanında ailesini kaybettikten sonra, hasta olan kız kardeşinin bakımı için hemşire olan ve bir şekilde Bidar Sultan’la (Özlem Conker) yolları kesişen Zeynep, Sarayda görev yapmaya başlayacak, adeta ailenin bir parçası olacak. Sarayın yanı sıra dışarıdaki hastalarını da ihmal etmeyecek olan Zeynep Hemşirenin yaşamındaki bazı sırları da ekrana gelecek. Abdülhamid’in baş hafiyelerinden Halil Halid’le tanıştıktan sonra, iki taraf da aşktan ne kadar kaçsa da birbirlerine tutulacaklar ve Zeynep’in sırlarının açığa çıkışıyla beraber ilişkinin seyri de değişerek, iki aşık kendilerini çıkmaz bir sokakta bulacaklar.

payitaht abdülhamid güven kıraç vambery amca

Güven Kıraç (Vambery Amca)

3 yıl önce televizyon Familya ile televizyon ekranlarında yer alan usta isimlerden Güven Kıraç, “Vambery Amca” rolünü üstlenecek. 1832 yılında, Budapeşte’de doğan Yahudi asıllı Macar Arminius Vambery’nin altmışlı yaşlarındaki halini canlandıracak olan Kıraç, dizide karakter olarak dinamik, son derece kurnaz, zeki, politik davranmasını bilen bir adam olarak izleyicinin karşısında olacak. Kendisini Abdülhamid için uluslararası bir hafiye olmasının yanı sıra yakın bir dost, Abdülkadir ve Naime için küçüklüklerinden beri Vambery Amcası olarak izleyeceğiz. Abdülhamid’in keskin zekasına, gücüne hayranlık duyduğu Vambery Amcayı, sağlam bir iradeye sahip olsa da paraya olan düşkünlüğünden ötürü zaman zaman aklının karışmasına neden olabileceği sahneleriyle de izleyeceğiz.

payitaht abdülhamid hakan yufkacıgil hidivi fuat

Hakan Yufkacıil (Mısır Hidivi Fuat)

Yine TRT 1 ekranlarında yayınlanan bir başka dönem dizisi Filinta’da oynayan başarılı oyuncu Hakan Yufkacıgil’i, Abdülhamid’in düşmanı olarak izleyeceğiz. 40 yaşlarında Abdülhamid’e düşmanlığını babasından miras almış bir Mısır Hidivi Fuat’ı canlandıracak olan Yufkacıgil, şıklığı, zekası, azmi ve çalışkanlığı sayesinde büyük başarılara da imza atmış, aynı zamanda Abdülhamid’in ve hanedanın sonunu hazırlamak üzere ekrana gelecek çok tehlikeli bir karakter olarak izleyeceğiz. Bu yıl kadronun yeni karakterlerinden biri olacak olan “Şivenaz”, Fuat’ın tek zaafı ve ölesiye aşkı olacak.

payitaht abdülhamid başak daşman şivenaz

Başak Daşman (Şivenaz Hatun)

Başak Daşman’da, Rüzgarın Kalbi sonrasında verdiği 3 yıllık aranın ardından televizyon ekranlarına Payitaht Abdülhamid ile dönüyor. 30’lu yaşlarında, sakin ve dingin görünmesine rağmen son derece hırslı, politik, bakımlı, gösterişli ve girdiği ortamlarda güzelliğinin yanı sıra keskin zekasıyla da dikkatleri üzerine çekecek olan Şivenaz’ın amacı; Abdülhamid’i tahttan indirip Osmanlı Hanedanlığına son vermek olacaktır. Avrupa’da eğitim görmüş, koyu bir Yahudi olan Şivenaz’ın en büyük hayali, inancı gereği vaat edilmiş kutsal toprakları Osmanlı’dan geri almaktır. Şivenaz’ın bu uğurda yapmayacağı şey kalmayacak, üstelik Payitaht’a gelişiyle, Saraydaki bütün yaşamı alt üst edecektir.

payitaht abdülhamid suavi eren edmund rothschild

Suavi Eren (Edmund Rotschild)

Hakan Yufkacıgil gibi, Suavi Eren’de ES Film imzalı Filinta’da rol alan isimlerdendi. Şimdi yine bir başka ES film yapımı olan Payitaht’ta güce ve paraya tapan karanlık ruh Edmund Rothschild karakterine hayat verecek. 1845’te Fransa’da doğan ve Rothschild Bankacılık ailesinin bir ferdi olarak 55 yaşlarını izleyeceğimiz Edmund Rothschild; ilk bakışta sempatik ve aydınlık yüzlü dursa da ruhundaki karanlığı yansıtacak bir karakter olarak dikkatleri çekecek. Son derece zeki, kurnaz ve soğuk kanlı bir karakter olarak izleyeceğimiz Edmund, tüm Rothschild’ler gibi paraya ve güce tapan, dünyayı kendi oyun alanı olarak gören ve her şeyin ona hizmet etmek için var olduğuna inanan bir kimliktir. Rothschild o kadar güçlüdür ki, hiç bir savaş onun yardımı olmadan başlayamaz… Siyaset ve ekonomide o kadar güçlüdür ki, yeryüzünde onun ekonomik diktatörlüğünü silecek bir güç yok gibidir… Dünyada kutuplaşmalar yaratıp çıkan savaşlardan beslenir. Bu yüzden de kendisine engel gördüğü hak İslam’ı, onun halifesi Abdülhamid’i ve ardındaki büyük güç Osmanlı İmparatorluğu’nu yıkmak en büyük hedeflerindendir.

TRT 1’in hit dizisi Payitaht Abdülhamid 3.sezonu ile Ekim ayında izleyicisi ile buluşacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*