Polat Alemdar’ın sesi ‘Umut Tabak’ın burnu kırıldı

Polat Alemdar'ın sesi 'Umut Tabak'ın burnu kırıldı

Dizi ve filmlerde Türkiye’nin pek çok ünlü ismine ses veren ses sanatçısı, dublajcı Umut Tabak, komşusu ile girdiği araç park etme kavgasında, darp edilince, burnu kırıldı.

Motosikletiyle otoparktan çıkacağı sırada kornaya basan komşusunu uyaran Umut Tabak, araçta bulunan Ergun T. ile kavga etti. Motosikletinin üzerindeyken aldığı yumruk darbesiyle burnu kırılan Tabak, saldırgandan şikayetçi oldu. Ergun T. ise olay sırasında kendisine küfür ettiği gerekçesiyle Umut Tabak’ı şikayet etti.

Dublaj sanatçının yaralanmasıyla ilgili yürütülen soruşturmada Ergun T. hakkında, Umut Tabak’ın burnunu kırarak basit şekilde yaraladığı gerekçesiyle dava açıldı. Ergun T.’nin şikayeti üzerine ise Tabak hakkında ‘hakaret’ suçundan iddianame düzenlendi.

İddianamede Yer Alan Bilgiler

Sabah’ta yer alan habere göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede şu ifadeler yer aldı: “Umut Tabak, evinden ayrılmak için otoparktaki motosikletine binerek hareket etti. Tabak, önünden geçen yayalara yol verdiği sırada arkasında bulunan araç şoförü sürekli kornaya basarak ilerlemesini istedi. İki gün sonra yine aynı otoparkta arkasında korna çalan kadını gören Tabak, araca yaklaşarak komşularına daha saygılı olmaları için uyarı yaptı. Bu sırada araçta bulunan Ayşe G.’nin kardeşi Ergun T., Umut Tabak’a tehditler savurmaya başladı. Olayın büyümesi üzerine saldırıya uğrayan sanatçının burnu kırıldı. Tabak, hastaneden darp raporu alarak kendisine saldıran kişiden şikayetçi oldu. Hakarete uğradığını belirten Ergun T. de Tabak’tan şikayetçi oldu.”

Yaşanan tartışma sırasında Umut Tabak hakkında Ergun T.’ye “Sen neden karışıyorsun lan y…” diyerek hakaret ettiği gerekçesiyle dava açıldı. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde ‘hakaret’ suçlaması ile hakim karşısına çıkacak olan dublaj sanatçısının iki yıla kadar hapsi isteniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*