Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

Rekor artık onların

Kültür Sanat

Rekor artık onların

Taylor Swift’in elinde bulundurduğu, Youtube video paylaşım platformu üzerinde bir günde en çok izlenen video olmadığı rekoru, Idol şarkısı ile piyasayı sallayan Güney Kore’li BTS grubuna geçti.

Ünü ve hayranları tüm Dünya’ya yayılan, Güney Kore’li BTS grubunun, Idol isimli yeni şarkıları video platformu üzerinde 24 saat içerisinde 45 milyonu aşan bir izlenme sayısına ulaştı.

Bu izlenme sayısı ile liderliği elinde bulunduran, Taylor Swift’in “Look What You Made Me Do” şarkısı, 43,2 milyonluk izlenme sayısı, BTS’nn altında kalınca bu rekoru kaybetti.

24 Ağustos’ta platforma yüklenen Idol şarkısı şimdiden 92.485.877 görüntüleme elde etti, bu gidişle de diğer rekorları da alt üst edeceğe benziyor. Asya’nın sahip olduğu nüfus’a kendisini sevdirmesinin meyvelerini alan BTS, Türkiye’de de hatrı sayılır bir dinleyici kitlesine sahip.

5 yıl önce yaptıkları çıkış ile Avrupa Müzik Ödülleri’nde ödül almaya hak kazanan Güney Kore’li grup, Kore pop müziğini de Dünya’ya yayan grup olarak görülüyorlar.

Yönetim ve organizasyon alanında yüksek lisans eğitimine devam eden, uzun yıllar medya sektörü içerisinde bulunup, çeşitli platformlarda yazarlık yaptı. Şimdilerde ise sosyalinsan'da yazıyor, yazdırıyor.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı