Reytinglerde ‘Bir Deli Rüzgar’ esti

Reytinglerde 'Bir Deli Rüzgar' esti

Yıldız olabilmek uğruna her şeyi göze alan, bunun için evden kaçan, herkese yalanlara söyleyen Gökçe Yücel’in hikayesini izledik. Zaman zaman geri dönüşler ile bir dönemin efsane assolisti Melika Candan’ın hayatına da ufak dokunuşlar yapıldı.

Berk Cankat ve Erdem Kaynarca ilk bölüm için çok öne çıkan karakterler olmadılar, ilk bölüm daha çok Melike ve Gökçe’nin üzerine odaklıydı. Uğur ve Tunahan’ı yeni bölümlerde daha çok görüp, hikayenin içinde daha etkin olarak göreceğiz gibi duruyor.

Diziyi anlatıp, izlemeyenler için spoiler vermemiş olmak adına, dizinin ilk bölümü ile nasıl bir başarı yakaladığına değinelim. İlk bölümü ile ekranlara gelen Bir Deli Rüzgar, total grubunu ve 20+ ABC1 grubunu lider olarak tamamlama başarısı gösterdi.

Cumartesi akşamı için dikkat çekici olan haftanın önceki günlerine göre izlenme oranlarının düşük olması idi. Belli ki televizyon izleyicisi hafta sonunu evde geçirmemeyi tercih etti.

En yüksek reytingin sahibi Bir Deli Rüzgar’ın aldığı reyting 3.94 idi. Bu reyting oranı yaz aylarında dahi 4 bandının üstünde idi. Mesela Cuma gününü ele alalım, 1. sırada yer alanın reytingi 7.06, ikinci sırada yer alanın totaldeki reytingi 5 idi.

Total grubunda 3.94 reyting alan Bir Deli Rüzgar birinci olurken, 7 haftadır liderlik koltuğunda oturan Kalk Gidelim, Bir Deli Rüzgar’a fazlası ile izleyici kaptırdı. 2. sırada yer alması gerekirken, 0.1 reyting farklı ile üçüncü sırada yer alan Kalk Gidelim 3.87 reyting alırken, Kim Milyoner Olmak İster 3.88 reyting ile ikinci oldu. AB grubunda Kalk Gidelim 4.69 reyting ile birinci sırada yer alırken, Bir Deli Rüzgar 4.25 reyting ile ikinci sırada yer aldı. 20+ ABC1 grubunda da birinci olan Bir Deli Rüzgar’ın reytingi 4.51 iken, ikinci olan Kalk Gidelim 4.06 reyting aldı.

En dikkat çekici olan ise TV 8’in Mastechef programı idi. Total grubunun 3.31 reyting ile 4’ncüsü olan Masterchef Türkiye, diğer gruplarda da 3. sırada yer aldı. Belli ki bu sezon yemek programları arasında diğerlerinin tozunu attıracak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*