SAF, Toronto Film Festivali’nde gösterildi

SAF, Toronto Film Festivali'nde gösterildi

Ali Vatansever’in ikinci sinema filmi ‘SAF’ filminin Dünya prömiyeri Toronto Film Festival’’nin ‘Discovery’ bölümünde yapıldı. Prömiyerde, filmin yönetmeni yanı sıra filmin başrol oyuncuları Saadet Işıl Aksoy ve Erol Afşin de yer aldı.

Festivalde gösterildi

Başarılı yönetmen, 2. filminin prömiyerinin gerçekleşmesi sonrasında açıklamalarda bulundu. Vatansever yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Toronto gibi bir festivalde, salonu dolduran sinemaseverlerle beraber filmimizin prömiyerini yapmak bizim için çok anlamlıydı. Dünyanın muhtelif yerlerinde filmde yaşanan sorunların aynılarının olduğunu izleyicilerden dinledik. Hatta Hindistan’dan bir izleyici önümüze atlayıp ‘SAF’ı Hindistan’da da gösterime sokmamızı ve aynı sorunlarla orda mücadele ettiklerini söyledi. Fikirtepe gibi hem mülteci, hem de kentsel dönüşüm sorununun birleştiği özel bir coğrafyadan anlattığımız hikâyenin dünyanın çok farklı yerlerinde yaşayanlar tarafından aynı şekilde algılandığını görmek benim için heyecan vericiydi”

Gecekonduda yaşayan genç evli bir çiftin kentsel dönüşüm söylentilerinin mahalleye düşmesiyle beraber dönüşen hayatları anlatıldığı ‘SAF’, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, Film und Medienstiftung NRW ve Eurimages destekleriyle Türkiye-Almanya-Romanya ortak yapımı olarak çekildi.

saf film afişi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*