Sahne Maslak bir kez daha açılıyor!

Sahne Maslak bir kez daha açılıyor!

Caner Erkin’in eski eşi Asena Atalay’a, çocuk için verdiğim paraları babasına gönderiyor diye suçladığı, Asena Atalay’ın eşinin açtığı Sahne Maslak, Küçük Prens uyarlama olan ‘Küçük Prens ve Çiçek’, yetişkinler içinse yılın iddialı ve ödüllü yapımı ‘Kürklü Venüs’ ile perde açmak için geri sayıma geçti.

Dersu Yavuz Altun’ın sanat yönetmenliğinde perde açacak olan Sahne Maslak, Kasım ayında önemli sanat etkinliklerine sahne olacak.

Sahne Maslak’ın ilk yapımı olacak ‘Ardına Kadar Açık Aile’ de kasım ayında seyirciyle buluşacak. Özge Özberk ve Kubilay Penbeklioğlu’nun oynadığı politik komedi kadın erkek ilişkilerini iktidar, kıskançlık, aldatma, aldanma çerçevesinde tartışmaya açıyor. İtalyan Halk Tiyatrosunun iki usta ismi Dario Fo – Franca Rame yazdığı oyunu Dersu Yavuz Altun yönetiyor.

Maslak’ta sanatseverler için özgün bir vaha olmayı hedefleyen Sahne Maslak’ta yetişkinlere ve çocuklara özel birçok nitelikli tiyatro oyunu, konser, gösteri, performans sahneye çıkacak. Deneyimli eğitmenlerin liderliğinde atölye programları, sanat eğitim almak isteyen küçük – büyük tüm öğrencilerle buluşacak. Mashattan sitesinin içinde yer alan 350 kişilik sahne, İTÜ – Ayazağa metrosuna 300 metre uzaklıkta ve sitenin kapısı tüm sanatseverlere açık.

3 Kasım 2018 Cumartesi günü saat 13.00’te sahnelenecek çocuk oyunu “Küçük Prens ve Çiçek”, 3 yaş ve üstü tüm çocuklara sesleniyor. Çağlar Tüfekçi, Öze Solak Altun, Emre Işındağ, Bertan Dirikolu, Şebnem Mazak Dirikolu ve İsmail Aksoy’un rol aldığı oyunu Dersu Yavuz Altun, Saint Exupery ’nin klasik eseri “Küçük Prens”ten uyarlayıp yönetti. Küçük Prens’in çiçeğiyle olan ilişkisini, sevgi ve sabır kavramları çerçevesinde çocukların dünyasına taşıyor oyun.

Aynı gün saat 20.30’da sahnelenecek olan yetişkin oyunu “Kürklü Venüs” te ise Pervin Bağdat ve Ersin Umut Güler rol alıyor. David Ives’ın yazdığı, Ersin Umut Güler’in yönettiği oyunun çevirisi ve dramaturjisi Şafak Özen imzası taşıyor. Büyülü bir atmosferde geçen, oyun içinde oyun kurgusu ile yazılan ve sürpriz finali ile dikkat çeken “Kürklü Venüs” te izleyiciler, bireyin arzularının karanlık taraflarına ve insan doğasının sınırlarına doğru bir yolculuğa çıkıyor.

Düş Yapım tarafından sahneye konan müzikli çocuk gösterisi “Pepee ile Sevmek Zamanı” ise 4 Kasım 2018 Pazar günü saat 13.00’te Sahne Maslak’a konuk olacak. Pepee çizgi filminde yer alan karakterlerin maskot olarak bulunduğu gösteri, çocukların gelişimi ve eğitimine katkı sağlarken bir yandan da şarkılar, türkülerle eğlendirmeye devam ediyor. Eğlenceli oyunlarıyla çocuklara ve çocukluğunu özleyenlere unutulmaz bir gösteri sunan “Pepee ile Sevmek Zamanı”nda yepyeni Pepee şarkıları da Pepeecilerle buluşuyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*