Seda Akman, Kapadokya’nın yerel lezzetlerine merak saldı

Seda Akman, Kapadokya'nın yerel lezzetlerine merak saldı

Aşk ve Mavi dizisinin yeni sezonunda kadroya katılan tek isim olan Seda Akman, dizinin çekildiği Ürgüp tarafının meşhur yemeklerinden ‘Acılı’yı yapıp, köylü kadınlarla da 2 lafın belini kırdı.

Dizi çekiminden kalan boşluğu tarihi güzellikleri ile bilinen Kapadokya’ı turlayarak geçiren Seda Akman, Ürgüp’lü yerel halk ile de çabuk kaynaştı.

Atv’nin sevilen dizisi Aşk ve Mavi’ye ‘Yüksel’ rolü ile katılan güzel oyuncu, diziye katılmasının ardından yaptığı ilk açıklamada, “Yüksel, hayatta sahip olduklarını zorluklarla kazanmış, hırslı ve saplantılı bir kadın. Bu rolün hem hayatıma, hem mesleğime büyük bir katkı sağlayacağını düşünüyorum. Ayrıca, bu işin Kapadokya’da çekiliyor olması da beni cezbetti. İlk kez şehir dışında bir dizi de çalışıyorum. Bunu tecrübe etmeliydim” demişti.

Kabul etme gerekçelerinden biri olan Kapadokya’nın ününden ve güzelliklerinden haberdar olan Akman, belli ki orada kaldığı süre zarfında Kapadokya’yı karış karış gezip, yöresel lezzetleri de tarif listesine ekleyecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*