Şef Musa Göçmen Eşliğinde İnteraktif Opera Şovu Yapıldı!

Musa Göçmen’in şefliğinde gerçekleşen “The Fun Time of the Opera” adlı operanın geçtiğimiz akşam prömiyeri yapıldı. İnteraktif opera şovu sahneleyen Musa Göçmen ile birlikte izleyenler, solistlerin aryalarına eşlik etti. Operanın sonunda ayakta alkışlanan orkestraya ıslıklarla tempo tutuldu.

Ankara Devlet Opera ve Balesi sahnesinde gerçekleşen operanın diğer operalardan büyük bir farkı vardı. “Operada hayalet değil, eğlence var” sloganıyla hazırlanan opera interaktif opera olarak izleyici ile buluştu.

Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nın eşlik ettiği solistler ise Beran Sertkaya, Emrah Sözer, Ezgi Karakaya ve Görkem Yıldırım olarak yer aldı. Solistler tarafından Carmen, La Traviata, Lüküs Hayat operalarından sevilen aryalar sanatseverler için seslendirildi.

Halk Şarkılarına da Yer Verildi

İnteraktif opera ile başkentli sanatseverleri buluşturan Şef Musa Göçmen gece boyunca Napolitenlere ve halk şarkılarına da yer verdi. Konser boyunca eserlerle ilgili olarak izleyicilere sorularda yönelten Şef Göçmen, sanatseverlerin aryalara eşlik etmesinden mutluluk duyduğunu dile getirdi. Alkış ve ıslıklarla eşlik edilen aryalarla birlikte interaktif opera şovu, başkentlilere çok farklı bir opera deneyimi yaşattı.

İzleyiciler İnteraktif Şova Alıştı

Şef Musa Göçmen gecenin sonunda interaktif opera şovuyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. İzleyicilerin interaktif opera şovuna kısa sürede alıştığını dile getiren Şef Göçmen, yaşanan katılımdan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Başkentteki Ankara Devlet Opera ve Balesi sahnesinde gerçekleşen şovla ilgili olarak Göçmen, “Sahnede olan şeyi o kadar samimi kabullenip, içine girebiliyoruz ki bu gece de onun ispatı oldu” değerlendirmesinde bulundu.

Herkes Bu Deneyimi Yaşamalı

Yaşanan geceyle ilgili olarak değerlendirmelerini paylaşan Şef Musa Göçmen, her sanatseverin hayatında en az bir kere bu deneyimi yaşaması gerektiğini de ekledi.

Konsere katılım sağlayan Ankara Devlet Opera Balesi Müdürü Volkan Ersoy, sanatçıların ve Şef Musa Göçmen’in muazzam bir akşama şahitlik ettiklerini ifade etti.

Musa Göçmen Kimdir?

İzmir’de 1994 yılında doğan Musa Göçmen, ulusal müzik ekolünün temsilcilerinden biridir. Besteci ve orkestra şefidir. Müzik eğitimi Askeri Mızıka Okulu’nda başlamıştır. İlk eserini 1988 yılındayken 14 yaşında seslendirmiş ve bu eserden sonra sayısız eser yazmıştır. Orduda görev almış olduğu yıllarda askeri müzik besteciliği ve şeflik de yapmıştır.

Eserlerinde büyük ölçekli senfoniler, operalar, özel senfonik projeler bulunmaktadır. Yurtdışında yapılan opera festivallerinde Türkiye’yi defalarca temsil etmiştir.  İlk solo albümünün ismi “Göçmen-The End” ve ikinci solo albümünün ismi “Synthetic Age” olarak yer almıştır. İki solo albümüde DMV Allaturca etiketi bulunmaktadır. Kendisi 2011 yılında Japonya depremi sebebiyle tüm dünya sanatçılarının katıldığı SHINE isimli şarkı için ülkemizden davet alan ilk ve tek sanatçı olmuştur.

Musa Göçmen tarafından yazılan ve seslendirilen eserler, devlet opera ve baleleri, cumhurbaşkanlığı senfoni orkestrası, orkestra akademik başkent ve birçok solist ve orkestra tarafından seslendirilmiş ve günümüzde halen daha seslendirilmeye devam etmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*