Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

Selena Gomez, zihinsel sağlık sorunları yaşıyor

Magazin

Selena Gomez, zihinsel sağlık sorunları yaşıyor

Geçtiğimiz yıl böbrek nakli olması ile gündeme gelen Dünyaca ünlü şarkıcı Selena Gomez’in zihnen çöktüğü, tedavi görmeye başladığı iddia edildi.

Selena Gomez, zihinsel sağlık sorunları yaşıyor

Bir dönem aşk yaşadığı Justin Bieber’in evlilik kararı alması, müstakbel eşine milyon dolarlık bir villa satın aldığı haberlerinin magazin gündemini meşgul ettiği şu süreçte, büyük aşk yaşadığı Bieber’in başkası ile evlenecek olması Gomez’i duygusal anlamda çökertti.

Adı paylaşılmayan gizli bir kaynak, son 2 haftada iki kez hastaneye yatırıldığı konuşulan 26 yaşındaki Dünyaca ünlü isme ‘panik atak’ teşhisi konduğunu açıkladı.

Ortaya atılan bu iddialarda, acil olarak tedavisine başlanması gerektiği de vurgulanırken, Uluslararası bir dergi de başka bir iddia ortaya attı.

O iddia da, Gomez’in geçmişte diyalektik davranış tedavisi gördüğü ve aynı konud tıbbi tedavi aldığı belirtildi. Bu terapiyi gören hastalar için konulan tanılar arasında; kendine zarar verme, intihar davranışı, depresyon, yeme bozuklukları ve travma sonrası stres bozukluğu gibi oldukça riskli kabul edilen akıl sağlığı açısından buhranların yaşanabileceği gibi sonuçlar bulunuyor.

Bilgisayar, internet ve sonrasında tabi ki gelişen teknolojiye olan ilgim eğitim yönümü belirlemede de kuvvetli bir gerekçe oldu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünü tamamladım ve interneti daha profesyonel olarak kullanmaya başladım. Haberi okuyan tarafta değil, yazan tarafta olmayı tercih ettim.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı