Selim Bayraktar’ın bilinmeyen geçmişi, çok şaşıracaksınız!

Selim Bayraktar'ın bilinmeyen geçmişi, çok şaşıracaksınız!

Muhteşem Yüzyıl’da ki başarılı performansının ardından Gecenin Kraliçesi, Görünen Adam, 7Yuz gibi dizilerde izleyici karşısına çıktı. Sümbül Ağa rolü ile tanınan oyuncu, Ufak Tefek Cinayetler’de ki Edip rolü ile de unutulmaz isimlerden biri olacağı listeye adını yazdırdı.

Önümüzdeki sezon Atv’de yayınlanacak olan Ağlama Anne ile ekranlara dönecek olan oyuncunun geçmişi ise şaşkınlık içerisinde bırakacak kadar zorlu ve tehlikeli geçti, Saddam’ın elinden zor kurtulan bir ailenin oğlu idi.

Çok Şaşıracaksınız

Muğla Köyceğiz’li olan babası bundan yıllar önce Irak’ta bir petrol tesisinde çalışmak üzere Kerkük’e yerleşir. Burada kendisine bir düzen kuran babası, Türkmen bir kadın ile evlenir ve 1975 yılında Selim Bayraktar dünyaya gelir.

O dönem 8 yıl boyunca bir çok can’ın gitmesine neden olan Irak-İran savaşı onları etkilemediği için ülkeyi terk etmezler ancak savaş ilerledikçe artan asker ihtiyacını çocuk askerler alarak karşılamak isteyen Saddam Hüseyin, bir gün gittiği bir okulda Selim Bayraktar’ı görür, kafasını okşar ve senden iyi asker olur diyerek, Muhafız alayına seçer.

Ailesi ise bunu hiç istememektedir fakat otoritelerden gelen yoğun baskıya karşı koyabilecek güçleri de yoktur. Bayraktar ailesi kaçarak ülkeye dönüş yapmaya karar verir. Savaş döneminde sınırları kapanmış, kaçanların öldürülme emri verildiği bir dönemde at sırtında dağları arşınlayarak Türkiye’ye ulaşıp kurtulurlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*