Sen Anlat Karadeniz oldu Sen Dövüş Karadeniz!

Sen Anlat Karadeniz oldu Sen Dövüş Karadeniz!

İlk sezonunda da sıkça karşılaşılan, kimi zamanda şiddetin dozunu uç noktalara çeken Sen Anlat Karadeniz, 2.sezonunda da perdeyi kavgayla ve dövüşle açtı, belli ki böyle de devam edecek.

Öyle ki yeni sezonun ilk bölümünün ardından yayına sürülen yeni bölümün tanıtımı şiddetin artarak devam edeceğinin sinyallerini verdi. Bölüm ilerledikçe adeta şiddetten nemalanan bir hale bürünmesi ise eleştiri konusu oldu.

Tamam dizi dram, tamam psikopat bir adamın eski eşi ve onun çevresindekilere vermeye çalıştığı zarar gözler önüne seriliyor ama sanki Osman Sınav işi biraz Kurtlar Vadisi’ne, Sakarya Fırat’a vurdu ha?

Oyuncuların oyunculuk performansları mimikleri, rollerini ne kadar başarılı oynadığı ile değil de, akıtılan göz yaşları ve agresiflik ile ölçülüyormuş gibi, rollere böyle bir etiket yapıştırıldı. Sen ağlayacaksın, sen daha çok ağlayacaksın, sen sinirden köpüreceksin, sen şiddet uygulayacaksın diye sufle alıyor gibiler.

İlk bölümde ki deniz sevdası da gözlerden kaçmadı, sıcak havada serinlemek isteyen suya atlamış gibiydi.. Kavga, hır gür, dövüş, şiddet sahnelerinin dozunu biraz düşürmekte yarar var, kutuplaşmak ile kutuplaşmamak arasında gidip gelen toplumun bireylerini birde dizilerle germesek mi? diye düşünmüyor değil insan..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*