Sezercik filminde Vurucam Kırbacı repliği ile tanınan Sıtkı Sezgin vefat etti

Sezercik filminde Vurucam Kırbacı repliği ile tanınan Sıtkı Sezgin vefat etti

Yeşilçam’ın unutulmaz isimleri arasına adını yazdıran, Şişko Nuri lakabalı ile tanınan ünlü oyuncu Sıtkı Sezgin, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde devam eden yaşam mücadelesini kaybetti.

69 yaşında hayata gözlerini yuman Sıtkı Sezgin, geçtiğimiz günlerde anjiyo olduktan sonra yoğun bakım ünitesine alınmış, burada gözlem altında tutulmaya başlanmıştı. Oyuncu yoğun bakımda iken, çoklu organ yetmezliği nedeni ile hayata gözlerini yumdu. Sıtkı Sezgin, yarın öğlen Samsun Büyük Camii’nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından da toprağa verilecek.

Şişko Nuri olarak bilinen Sanatçı Sıtkı Sezgin kimdir, nerelerde oynamıştır?

1949 yılında vefat ettiği Samsun’da dünyaya geldi. Türk sinemasında daha çok hayat verdiği çocuk tiplmeleri ile akıllara kazındı.

Sezercik, On Küçük Şeytan, Bir Varmış Bir Yokmuş, Çılgın Yenge, Gönül Hırsızı, Ömer Hayyam, Portakal, Kiralık Ev, Alman Avrat 40 Bin Mark, Talihsiz Bilo, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Sihirli Cüceler, Bağrımdaki Ateş, Hesap Günü ve Adile Teyze isimli filmlerde rol aldı. 17 Ağustos depreminde evini kaybettikten sonra memleketi Samsun’a geri döndü.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*