Sıla’yı konservatuvara kabul etmemişler!

Sıla'yı konservatuvara kabul etmemişler!

Bayram özel programı tadında, bayram süresince yayınlanacak olan En Güzel Buluşmalar programına konuk olan başarılı şarkıcı, programın sunucusu Gülay Afşar ile samimi bir sohbet gerçekleştirdi.

Küçük yaşlardan bu yana müzik eğilimi olduğunu ifade eden Sıla, daha 2.5 yaşındayken 100. yıl dönümünde anılan Müzeyyen Senar’ın Kimseye Etmem Şikayet parçasını mırıldandığını söyledi.

11 yaşında ilk şarkısını kaleme alan Sıla, bu şarkısını ise aradan geçen yıllardan sonra Gökhan Keser seslendirdi diye konuştu. Ailesi ile birlikte yaşadığı Denizli’yi, 11 yaşında terk ederek Fransızca eğitimi için İzmir’e giden sıla, yatılı okulda eğitim aldı. Onu daha fazla yazmaya iten ise yatılı yurt’ta kalıyor olmasından kaynaklanan ‘yalnızlık’ hissi oldu.

KONSERVATUVARA ALINMADI

İzleyenleri en çok şaşırtan ise, ünlü şarkıcının 2 yıl boyunca hazırlandığı konservatuvara kazanamaması, hocalarının onu kabul etmemesi oldu. Müzik kulağı olmadığı gerekçesi ile kabul edilmeyen Sıla, bunun sebebini “Bilmiyorum, belki kötü bir günleriydi, belki de aralarında sohbet etmekten beni dinlemeye fırsatları yoktu” sözleri ile yorumladı.

Müzik çalışmalarına Demir Durukan ile başladığını da belirten Sıla, müzik eğitimi aldığı yıllarda tanıştığı Efe Bahadır ile de bir gecede oturup 11 şarkı yazdıklarını açıkladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*