Simit satan oyuncu Sedat Payas, 2. sayfaya konuk oldu!

Simit satan oyuncu Sedat Payas, 2. sayfaya konuk oldu!

Pek çok dizi projesinde yer almasına rağmen, İçerde dizisinde hayat verdiği Şevko karakteri ile tanınan Sedat Payas, dizisi sonra erdikten sonra iş bulamadığı için, geçimini sağlamak ve ailesine bakmak için simit satmaya başladı.

Simit satmaya başladı

Sokakta simit satarken görüntülenen ve İçerde’de ki Şevko olduğu fark edilen Payas’ın bu durumu haber oldu. Çıkan haberler sonrasında açıklama yapan Sedat Payas, bugün de Kanal D’de yayınlanan 2. sayfa programına konuştu.

“Birçok projede yer aldım. 10 bölüm, 5 bölüm ama İçerde dizisinde öne plana çıktım. Bir oyuncu seçmesi vardı üç bölüm olarak anlaştık. 30 bölüme yakın oynadım. İyi ücret alıyordum.

Dizi bittikten sonra teklif gelmedi. Simit, sandviç sattım hatta kahvede çalıştım. Elimiz ayağımız tutuyor çok şükür. Ben hiç o büyülü dünyaya kaptırmadım kendimi. Dizi bittikten sonra bir sezon boşta kaldım. Elimde güzel işler vardı, anlaştığımız projeler vardı. Üç, dört gün gittim sete herkesle tanıştım. Prova yaptık, tam imza olacak beni projeden çıkardılar.

Ben de baktım olmuyor, gittim malzeme aldım. Mesela sandviç satacağım ekmek için fırınla anlaştım sabah 5’te gidiyordum, peynirimi aldım sabah erken saatlerde satmaya başladım.

SIFIRA SIFIRIM

Bir proje gelene kadar bu şekilde devam ederim diye düşündüm. Proje gelirse de boş günlerimde yine tezgâhımı açarım. Allah herkesin gönlüne göre versin. Ben yeni işimi 300 TL’ye kurdum. Kenarda az param vardı ben de hepsini harcadım yeni işime. Şu an Allah’a çok şükür sıfıra sıfırım. Üç, dört gün oldu bir iş bekliyorum. Bu yüzden şu sıralar biraz ara verdim sandviç işine, kahvede çalışıyorum haber gelene kadar. Ona göre devam edeceğim. Hatta inşaat işinde de çalıştım. Hazır yapılan lüks evlere korniş takıyorduk.

YAPIMCILARA SESLENİYORUM

İçerde dizisinin başrol oyuncularıyla aram çok iyiydi. ‘Şevko aşağı, Şevko yukarı’ diyordu herkes. Çetin Tekindor’la ‘Bir Çocuk Sevdim’de, Karadayı’da başka projelerde de beraber çalıştık. Mehmed: Bir Cihan Fatihi dizisi için sete gittim, olmadı bir şeylerden dolayı. Bana herkes ‘sen bu projede oynayacak karaktere sahipsin, her şey tamam’ ama kimse ‘okey’ demiyor. Kimseyle bir sıkıntımız da yok çok şükür. Bütün yapımcılara sesleniyorum; Ben buradayım.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*