Sinem Kobal ve Arda Turan’a 20 bin TL tazminat ödeyecekler

Sinem Kobal ve Arda Turan'a 20 bin TL tazminat ödeyecekler

O dönem birlikte olan şuanda ise başka isimler ile evli olan Sinem Kobal ve Arda Turan, 8 yıl önce haklarında çirkin ithamda bulunan Erman Toroğlu’ndan 600 bin TL tazminat istedikleri bir dava açtılar.

Davaya konu olan itham ise, iki ismin birlikte olduğu dönemlerde Arda Turan’ın sık sık sakatlanmasını fazla cinsel ilişkiye girmesini bağladığı bir açıklamada bulunmasıydı. İstanbul Anadolu 11. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin karara bağladığı davada, 2010 yılında sundukları Telegol programında maksadını aşan bu ifadeler için Erman Toroğlu ve Gökmen Özdenak 20 bin TL tazminat ödemeye mahkum edildi.

Tazminat Ödeyecekler

Yargıtay 4. Dairesi, verilen tazminat miktarını fazla buldu. Yargıtay’ın bozma kararına yerel mahkeme direndi. Dosya Hukuk Genel Kurulu gündemine geldi. Hukuk Genel Kurulu, yerel mahkemenin verdiği kararın yerinde olduğuna ve Arda Turan ile Sinem İmirzalıoğlu’na toplam 20’şer bin lira manevi tazminat ödenmesine karar verdi.

Genel Kurul, Toroğlu ve Özdenak’ın Arda Turan ile ilgili kullandıkları sözlerin basın özgürlüğü kapsamında değerlendirilemeyeceğine, kamunun bilgilendirilmesi sınırını aştığına ve kişilik haklarına saldırıda bulunulduğuna dikkat çekti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*