Sıtkı Sezgin iyi ki kendi cenazesini görmedi!

Sıtkı Sezgin iyi ki kendi cenazesini görmedi!

Usta oyuncu, geçtiğimiz günlerde anjiyo ameliyatı olmak için kaldırıldığı Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi hastanesinde, ameliyatın ardından çoklu organ yetmezliği nedeni ile yoğun bakıma alınmıştı. Dün ise yaşam mücadelesine yenik düşüp hayatını kaybetti ve Türk sinemasından bir yıldız daha kaydı.

Bugün öğle namazına müteakip defnedilecek olan Sezgin’e ilk darbe, cenazesinin tesliminde yaşandı. Ünlü ismin cenazesini bir süredir kaldığı huzur evinin çalışanları teslim aldı.

sıtkı sezgin cenaze

Öğle vakti Samsun Büyük Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından, defnedilmek üzere Derecik Mezarlığına götürülen Sıtkı Sezgin’i uğurlamaya gelenler arasında, Vali Osman Kaymak, AKP milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Samsunspor Kulübü Başkan Yardımcısı Emin Kar ve ailesi ile yakınları katıldı.

Ama o da ne! Yıllarını sinema dünyasına harcamış, Sezgin’in cenazesinde o camiadan tek bir isim bile yoktu. Sadece meşhur “fıstığa vurucam kırbacı vurucam kırbacı” filminde eşeğini vermek istemeyen o dönemlerin küçük Sezercik’i, Sezer İnanoğlu’ndan gelen bir çelenk vardı o kadar.

Sosyal medyada binlerce kişi veda etti ama cenazesinde bir avuç insan vardı. İnsan şimdi sormadan edemiyor, ne olacak sinema dünyasına olan bu vefasızlığın hali?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*