Söz 51.bölümünde cenaze sahnesi ile tüyleri diken diken etti

Söz 51.bölümünde cenaze sahnesi ile tüyleri diken diken etti

Yavuz Karasu’nun devamı gelecek olan nice kahramanlıklarının ilk kahramanlığını öyle izledik, ancak bu kahramanlık ona içinden atamayacağı bir acıyı yaşattı ve evlenme teklif ettiği nişanlısını kaybetti.

Nişanlısının cenazesinde Yarbay Erdem, kızın annesi-babası ve bir kaç kişiden daha oluşan bir avuç insandan fazlası yoktu. O an dedim ki, bu sahne böyle çekilmemeli, bu senaryo böyle yazılmamalıydı.

Dizi de ana haberlerde 100’lerce insanın hayatını kurtaran kahramanın nişanlısı bugün defneledilecek haberi verilmeli, cenaze törenine bu haberi gören 1000’ler bayraklarla gelip, ilk bölümden tüyleri diken diken etmelilerdi dedim kendi kendime..

Aradan tam 2 sezon 51 bölüm geçti ve nihayet “aklın yolu bir” oldu. Savcı Derya’nın kardeşi metro istasyonunda ki canlı bomba saldırısında şehit düştü, Vali’sinden emniyet müdürüne, üst düzey komutan ve istihbaratçılarına kadar herkes cenaze törenine katıldı. Ve o da ne! Cenaze tüyleri diken diken eden bir sürprize tanıklık etti. Spor’un birleştirici kuvvetine yapılan gönderme ile formasını giymiş rakip takım ve şehit kardeşin takımını tuttuğu Fenerbahçeli taraftarlar metrelerce uzunlukta Türk bayrağı eşliğinde, Gündoğdu şarkısını söyleyerek mezara giriş yaptı.

O sahneyi izleyip, Milliyetçilik duygusu kabarmayan tek bir Türk olamaz! Bravo Ethem Özışık! Geç oldu ama güzel oldu, tüyler diken diken oldu..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*