Stefan Karl Stefansson kansere yenik düştü

Stefan Karl Stefansson kansere yenik düştü

Henüz 41 yaşındayken, ‘kolanjiokarsinoma’ teşhisi konulan daha çok safra kesesi kanseri olarak da bilinen hastalık tanısı konan Stefansson, 2017 yılında olduğu ameliyat ile kanserli noktaları aldırdı ancak bu yılın başında kanser tekrar nüksetti.

Bu sefer ameliyat edilemeyecek durumda olan olan kanseri için tedavisi devam eden İzlandalı oyuncunun, dün eşinin Facebook hesabından yaptığı açıklama ile öldüğü öğrenildi.

Türkiye, Tembel Robbie olarak tanıdığı Stefansson ile ilk olarak 2010 yılında Tv2 ekranlarında karşılaştı. 3 sezon boyunca 2012 yılına kadar aynı kanalda yayınlanan seri bu süreden sonra Cartoon Network kanalında tekrar bölümleri ile 7 yıllık süre içerisinde yayınlanmaya devam etti.

stefan karl stefansson

Çizgi filmin konusu ise, “Stephanie, dış dünyadan Tembel Kasaba’ya gelir ve burada dünyanın en tembel kötü adamı Robbie Rotten’ın da dâhil olduğu bir grup tuhaf çocuk ve büyükle tanışır. Tembel Kasaba, Stephanie için olduğu kadar süper atletik kahraman Sportaküs için de bir yuva gibidir. Ve Sportaküs, sağlıklı yaşam stili seçenekleriyle, kolay fakat sağlıksız olanları arasında karar vermekte zorlanan Stephanie’ye yardımcı olacaktır.” idi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*