Taciz iddiaları Yasak Elma’ya izleyici kaybettirdi

Taciz iddiaları Yasak Elma'ya izleyici kaybettirdi

Son yıllarda büyük artış gösteren kadına şiddet ve taciz olayları toplumda haklı olarak bir ayaklanma yarattı. Belli ki benzer bir ayaklanma Yasak Elma dizisi içinde yaşandı.

Mahkeme takipsizlik kararı vermiş olsa da yasal olarak sonuçlanmış sayılmayan iddialar hukuki zeminde değerlendirilmeye devam edecek. Ne zaman neticelenir bilinmez ama bu iddiaların Yasak Elma’ya yararı değil, zararı dokunduğu görünüyor.

Hani klasik bir söz vardır, “reklamın iyisi kötüsü olmaz, reklam reklamdır” derler ama belli ki mesele taciz olunca klasik anlayış geçerliliğini yitiriyor. Öyle ki, Yasak Elma geçtiğimiz sezona göre önemli bir reyting kaybı ile yayına başladı ve böyle de devam ediyor.

17 Eylül’de ekrana gelen Yasak Elma’nın yeni bölümü 4.62 reyting ile, Çukur ve Söz’ün yen bölümleri yanı sıra, özetlerinin de altında kalarak 5. sırada yer aldı. Ondan önceki yeni sezon ilk haftasında da milli maçın ardından 2. sırada yer almıştı.

Peki yeni sezon istatistikleri bu iken, ilk sezonunda durumu neydi? İlk sezonuna total grubunda 6.30’luk bir ortalamaya sahip olan Yasak Elma, yeni sezonunda bu ortalamayı 5.08’e indirdi. Bu veriler izleyici bazında bir sayıya vurulduğunda ise 700 bin kadar bir izleyiciye tekabül ediyor. Varın gerisini siz düşünün.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*