Talat Bulut taciz davasında iftiraya mı uğradı? Bu belge her şeyi değiştirebilir!

Talat Bulut taciz davasında iftiraya mı uğradı? Bu belge her şeyi değiştirebilir!

Özge Ş. isimli set çalışanının, işi gereği kravatını düzeltmeye çalıştığı Talat Bulut’un kendisi arka odaya götürerek öptüğü iddiası ile 6 gün sonra şikayetçi olduğu dava takipsizlik ile sonuçlandı. Öyle ki, Özge Ş.’nin iddialarına karşın dinlenen 12 kişi böyle bir şeye tanıklık etmediklerini belirtti ve delil yetersizliği nedeni ile dava düşürüldü.

Mahkemede takipsizlik kararı çıksa bile zan altında kalan ve birlikte rol aldığı arkadaşları da dahil olmak üzere, kamuoyunda da güvensizlik yaşanan bir isim haline gelen Talat Bulut’un masumiyetini kanıtlayabileceği bir belge ortaya çıktı.

Her Şeyi Değiştirebilir

Özge Ş.’nin bundan yıllar önce babası içinde kendisine cinsel istismarda bulunduğu iddiası ile şikayette bulunduğu, ancak daha sonra bunun babasının yanından İstanbul’a dönmek için ona iftira attığı bir iftira olduğu anlaşıldı.

2013 yılında yaşanan bu olay kayıtlarda şu sözlerle geçiyor: Çocuğun nitelikli istismarı, hakaret, tehdit, cebir ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” iddialarıyla dava açıldığı ortaya çıktı. Ancak tekrar İstanbul’a annesinin yanına döndükten sonra babası hakkında açılan dava kapsamında Ö.Ş.’yle ilgili Adli Tıp Kurumu Kartal Şube Müdürlüğü’nde 05.09.2013 tarihli hazırlanan raporda ise hiçbir istismar bulgusuna rastlanmadığı belirlenmiş. Daha sonra şikayetini geri alan Ö.Ş. psikolog gözetiminde verdiği ifadede ise babasıyla ilgili anlattığı olayların aslında hiç yaşanmadığını, kendisini zorla okula gönderdiği için babasının yanında kalmak istemediğini ve bu nedenle yalan söylediğini ifade etmiş.

PSİKOLOJİK SORUNLARI VAR

Mahkemeye sunulan psikolog raporunda ise şu sözlere yer verilmiş: “Olayın bu denli büyüyeceğini düşünmeden hareket etmiştir. Kendisinin kollarında bıçak izleri vardır. Bunları o dönem kendisinin yaptığını söylemiştir.”

özge ş iftira belge

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*