Tan Taşçı’dan Pelin Elecik’in iddialarına yanıt: İftira!

Tan Taşçı'dan Pelin Elecik'in iddialarına yanıt: İftira!

Bugün paylaştığımız, Danimarka’da yaşayan gurbetçi Pelin Ekecik’in, Tan Taşçı tarafından taciz edildiğine yönelik yaptığı sosyal medya paylaşımı infial yarattı. Bir anda tüm gözlerine üzerine çevrildiği Tan Taşçı jet hızı ile bir basın açıklaması yaparak iddiaları yalanladı.

Telefondan çekilen, taciz ettiği görülen yazışmalar için ‘sahte’ denirken, bu yapılanın, iddia sahibinin ünlü olma çabası olduğu belirtildi. İşte o basın açıklaması:

İftira Attılar

“Müvekkil Tan Taşçı hakkında, basında bir takım asılsız ve iftira mahiyetinde haberler yayınlanmıştır. Gerçekte var olup olmadığı bile bilinmeyen Danimarka’da yaşadığı iddia edilen birinin sözd de kendisine atılmış mesajları basınla paylaştığı ve basınında bu kurgu düzmece habere itibar ederek yayınladığını üzüntü ile görmüş bulunmaktayız.

Müvekkil, haberlerde adı geçen şahsı sosyal medya üzerinden dahi olsa da tanımamakta ve de adı geçen kişi ile herhangi bir iletişimi ve sohbeti söz konusu olmamıştır.

Haberde yayınlanan görüntüler fotomontaj olup gerçeği yansıtmamaktadır. Müvekkil ya bir şahsın kolay yoldan ünlü olma çabasının ya da bir kısım kişilerin kurgusunun malzemesi haline getirilmeye çalışılmaktadır.

İlgili haberler tamamen asılsız olup, gerek bu haberi servis eden kişi veya kişilerle gerek ise hiç bir somut araştırma yapmadan, müvekkile konu nedir diye sormadan haber yapan basın organları hakkında yasal yollara başvuracağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz. – Av. Serkan Toper”

tan taşçı basın açıklaması

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*