Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

TRT 1’in haber bülteni kan kaybediyor

Köşe Yazısı

TRT 1’in haber bülteni kan kaybediyor

Devlet televizyonu olan TRT 1’in, reyting anlamında yalnızca dizilerden yana yüzünü gülüyor. Haber veya diğer programlarda hiç bir varlık gösteremeyen TRT 1’de belki de değişim zamanı gelmiştir.

Diriliş Ertuğrul, Payitaht Abdülhamid ve diğer dizileri ile nefes alabilen, bunlarla da oldukça iyi reytingler yakalayan TRT 1’in yüzü diziler dışında hiç bir yapım ile gülmüyor.

Bünyesinde pek çok kanalı barındıran TRT’nin TRT Haber kanalı dahi, TRT 1’in Haber Bülteninden daha fazla izlenir hale geldi. Pazartesi günü TRT Haber 1.12 reyting ile 24. sırada yer alırken, TRT 1 Haber 0.77 reyting ile 44. sırada yer aldı.

Kanal 7’de dahil olmak üzere neredeyse tüm kanalların haber bültenlerinin reytinglerde önüne geçtiği TRT 1’in kan kaybı sürüyor. Normal sezonda da haber programları ile hiç bir varlık gösteremeyen, dizilerin yayınlanmadığı günlerde ilk 10’a dahi giremeyen TRT 1’de neşter vakti geldi de geçiyor.

Yeni yüzler, yeni yapımlar, daha tarafsız ve izleyiciyi ekrana bağlamayı başaracak sunucular ve programlar ile yeni sezonda yeni bir yapılanmaya gitmesi hiç şüphesiz yararına olacaktır. Ya da TRT 1 abilik yapıp, kardeş kanal TRT Haber’i öne çıkarmaya mı çalışıyor?

TRT 1’in yöneticileri diziler dışında varlık gösteremeyen bu yapımlarla ilgili bir şeyler düşünüyor mudur acaba?

Yönetim ve organizasyon alanında yüksek lisans eğitimine devam eden, uzun yıllar medya sektörü içerisinde bulunup, çeşitli platformlarda yazarlık yaptı. Şimdilerde ise sosyalinsan'da yazıyor, yazdırıyor.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Köşe Yazısı

Yukarı