Tuba Büyüküstün ve Onur Saylak’ın tazminat talebi reddedildi

Tuba Büyüküstün ve Onur Saylak'ın tazminat talebi reddedildi

Söz konusu magazin programında ortaya atılan bu iddia sonrasında Tuba Büyüküstün avukatı aracılığı ile tazminat talebinde bulundu. Mahkemesi daha yeni görülen şikayet değerlendirildi, Tuba Büyüküstün ve Onur Saylak’ın tazminat talepleri reddedildi.

Tarafların şikayetinde Tuba Büyüküstün’ün ihanetine ilişkin, asla ihanet söz konusu değildir vurgusu yapılarak, “Müvekkil Tuba Büyüküstün, eşi Onur Saylak’a asla ve kat’a ihanet etmemiştir. Mal paylaşımında bulunmamışlardır. Tuba Büyüküstün’ün evlilik birliği içerisinde yasak aşk yaşadığı ve eşi Onur Saylak’ı aldattığı iddiaları ve evliliklerinin bittiği, boşanacaklarına yönelik iftiralar saygınlıklarına zarar vermiştir.

Her Şey İftira

Müvekkillerin kişilik, aile ve iş hayatlarına yönelik çok ağır itham ve iftiralar manevi tazminat gerektirmektedir. Davaya konu programda müvekkillere yönelik yer alan haberler tamamen asılsız ve haksızdır. Müvekkillerin aile birliklerinin huzuruna yönelik olarak yapılmış çok ağır bir iftiradır. Ayrıca müvekkil Tuba Büyüküstün’ü yuva yıkan ve evlilik birliği içerisinde eşini aldatan biri olarak göstermeleri nedeniyle toplum önünde küçük düşürmüşlerdir. Tüm bu nedenlerle 50 bin liralık manevi tazminatın davalılardan tahsilini istiyoruz” denildi.

Duymayan Kalmasın programının yapımcısı Joker Yapım ise savunmasında, “Programdaki sunucular kişilerin özel hayatlarına yönelik azami hassasiyeti göstermişlerdir. Bunu sıklıkla dile getirmişlerdir. Davacılar evlilik birliklerine vurgu yaparak manevi tazminat talebinde bulunmuşlarsa da, bu haberlerin gündeme gelmesinden kısa bir süre sonra evlilik birlikteliklerini noktalamışlardır. Yeni ilişkileri ile basında yer almışlardır. Tüm bu nedenlerle tarafların kişilik haklarına, iş ve aile hayatlarına yönelik herhangi bir saldırıda bulunulmamıştır.” ifadesine yer verdi.

Mahkeme, Tuba Büyüküstün ile eski Onur Saylak’ın talebini reddetti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*