Tuncel Kurtiz aramızdan ayrılalı 5 yıl oldu!

Tuncel Kurtiz aramızdan ayrılalı 5 yıl oldu!

1936 İzmit doğumlu oyuncu 5 yıl önce, ikamet ettiği evde hayatını kaybederek tüm Türkiye’yi yasa boğmuştu. Rol aldığı projeler yanı sıra şiirleri ile de gönüllerde taht kuran Tuncel Kurtiz’in ölüm yıl dönümü sanat camiasını bir kez daha hüzünlendirdi.

Son olarak Muhteşem Yüzyıl’da Ebu Suud Efendi karakterini oynayan usta oyuncu, ondan önce de rol aldığı Ezel’deki Ramiz Karaeski, nam-ı diğer Ramiz Dayı karakteri ile ise hala dillerden dillere dolaşıyor.

Replikleri, sahneleri hala internette en çok izlenen videolar arasında yer alan usta isim, bypass geçirdiği için çok istese de daha sonraları herhangi bir projede yer alamamıştı.

Hayatı ödül ve adaylıklarla dolu olan Tuncel Kurtiz, 4 kere altın portakal kazanan bir isim olarak, Altın Portakal tarihine geçen nadir isimlerden biri olarak da hafızalarda yer etti. Aldığı son ödül ise yine Altın Portakal’da Yaşam Boyu Onur Ödülü oldu.

27 Eylül 2013’te İstanbul Etiler’deki evinde kalp krizi sonucu 77 yaşında hayata gözlerini yuman Tuncel Kurtiz, 29 Eylül 2013’te Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Çamlıbel köyüne defnedildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*