Türk senaristlerin “Ağla Sen” ısrarı

Türk senaristlerin "Ağla Sen" ısrarı

Türk televizyonlarında uzun soluklu yayın yapmış, dram konulu her dizi de çekilen ağlama sahneleri bazı yapımlarda abartılacak seviyeye çekilmiş durumda, öyle ki bazı oyuncuların neredeyse ağlamadığı bölüm yok.

Hikayesi ile zaten yürekleri dağlamaya yeten Kırgın Çiçekler’in Kader’i ve Songül’ünü her bölüm ağlarken izlemek mümkündü. Star Tv’nin çok ses getiren günlük dizi Beni Affet’in Bahar’ını da.

Aşkın Bedeli dizisinde Sedef, Alın Yazım’da Asya, Beni Bırakma’da Zeynep ve Sıla, O Hayat Benim’de Bahar da çok ağlayanlar arasında kendisine yer bulanlardan. Şu günlerin popüleri ise TRT 1 ekranlarında üvey anne eline düşen Azra ipi göğüslüyor gibi görünüyor.

Dizi başladığından beri ağlatılan Azra, annesi öldü ağladı, kardeşi kayıp ağladı, karakteri devamlı ağlatacak bir senaryo kağıda döküldü. Bu yaz Elimi Bırakma dışında ki yapımlar güldürdüğü için ağlayanlar arasında tek başına kaldı ama sezon açılınca hep birlikte barajı dolduracaklardır herhalde.

Mesut Yar’ın köşesinde yer verdiği bu vaziyet için de ilginç bir benzetmesi var: “HES’e (hidroelektrik santrali) su taşır gibiydiler.” Çok doğru bir tespit olmuş.

türk dizileri ağlama sahneleri ağlayan oyuncular

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*