Türk sineması 2019’da rekor kıracak gibi duruyor

Türk sineması 2019'da rekor kıracak gibi duruyor

Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar, Yılmaz Erdoğan, Mahsun Kırmızıgül, Murat Şeker gibi isimler 2019’da daha önce büyük başarılar elde eden filmlerinin devam halkalarını izleyici ile buluşturacaklar. Bir tek Cem Yılmaz devam filmi olmayan bir çalışmasını beyazperde’ye taşıyacak.

Türk Sineması Harekete Geçti

Recep İvedik 5 ile 7.437.050’i sinemaya çeken Şahan Gökbakar, Recep İvedik 6’nın müjdesini vermişti. 2019 yılının bombalarından biri olacak olan Recep İvedik tiplemesinin yeni macerasını da sinemaseverler büyük bir merakla bekliyor.

Çakallarla Dans 4 filmi ile 1.351.247 seyirciyi sinemaya çeken Murat Şeker ise, Şevket Çoruh, İlker Ayrık, Murat Akkoyunlu ve Timur Acar’lı kadrosu ile çakalları tekrar beyazperde’ye getiriyor. Bakalım Çakallar başlarını bu sefer nasıl bir belaya sokacaklar?

Mucize filmi ile 3.737.605 seyirciyi sinemaya getirmeyi başaran Mahsun Kırmızıgül ise, 2019’un büyük başarı elde etmesini bekleyen yapımları arasında ki tek dram. Filmin ilk serisi ile izleyenleri duygulandıran Kırmızıgül’ün serinin devam halkasında nasıl bir senaryo ile izleyici karşısında olacağı şimdilik gizemini koruyor.

Bundan tam 13 yıl önce vizyona giren Organize İşler ile 2.618.244 seyirciye ulaşan Yılmaz Erdoğan ise, serinin devam filmi Sazan Sarmalı ile 2019’da buluşacak isimler arasında yer alıyor. 13 yıldan bu yana izleme anlayışı oldukça değişti, oyuncuların hayran olduğu isimlerde değişiklikler yaşandı. Serinin 2. filmi ise şimdi ki dönemin popülerlerini kadrosunda barındırıyor, ve bu filmin ilk filmden çok daha fazla gişe yapacağı tahmin ediliyor. En büyük kozlarından biri ise tabi ki Kıvanç Tatlıtuğ.

Ve son olarak, bu yılın Mart ayında 4.968.462 seyirciyi sinemaya çekmeyi başaran Arif v 216’nın başında ki isim olan Cem Yılmaz’ın Karakomik Filmleri de 2019’da vizyonda olacak yapımlar arasında yer alıyor.

Tüm bu yapımların önceki serilerinde elde ettiği başarıyı yakalasa, bu Türk sinemasının şimdiye kadar ki en büyük gişe sayısına ulaşılmış olmasını sağlar. Bakalım, 2019 yılı Türk sinemasına rekor getirecek mi?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*