Türk yıldızı oyuncular neden Dünya’ya açılamadılar

Türk yıldızı oyuncular neden Dünya'ya açılamadılar

Evet az çok hangi isimlerden bahsettiğimizi biliyorsunuz, bu isimlerin bilhassa Orta Doğu ve Latin Amerika’da dev bir hayran kitlesi bulunuyor. Bu ünlü oyuncuların doğum günleri için hayır işleri yaparak kutlamaları da cabası.

Yetenek tamam, karizma tamam, tanınmışlık tamam, hayranlık ise zirvede. Ünleri Dünya’yı aştı ama gel gelelim bu isimleri bir türlü Dünya sahnesinde görmek mümkün olmadı.

Burak Özçivit, Engin Akyürek, Kenan İmirzalıoğlu, Kıvanç Tatlıtuğ ve daha diğerleri.. Sorun acaba onları düzgün pazarlayamayan menejerlerde mi ? Bazı ünlülerimizin adını Hollywood’a açılacak adımı attılar, United Talent Agency ile anlaştılar diye duyuyoruz ama ya haberler asılsız, ya da ilgili ajans oyuncularımıza yeteri özeni göstermiyor.

Bir yazı okurken dikkatimi çekti, ikisini derleyip okutmak istedim. Sektörü yakından takip eden Sina Koloğlu ve Ali Eyüboğlu birbiri ile paralel bir yazı kaleme aldılar.

Sina Koloğlu yazısında “FOX’ta ‘Hadi Be Oğlum’ vardı. Pek nadir olur, bizim evde bir filme takılmak. Benzer durum TRT’de ‘Kalandar Soğuğu’nda olmuştu. Öyle kalmıştık… Kıvanç Tatlıtuğ, ilk kareden itibaren balıkçı Ali halindeydi. Çok iyi oyuncu… Ev ahalisi, “Dünya çapında oyuncu olur ama niye buralarda dolaşıyor?” diye sordu. “Evet, olabilir. Hâlâ şansı var ama zaman daraldı” yorumunu yaptılar. “Artık bilemem!” dedi.

Ali Eyüboğlu ise, “Mesut Yar’ın 360 TV’deki programına konuktum geçtiğimiz hafta… Dünyanın çeşitli ülkelerinden ‘Mesut Yar ile Burada Laf Çok’u internetten izleyenler, ‘Dünyanın tanıdığı 20’ye yakın dizi yıldızımız var, ama onları bu ülkelerde pazarlayacak menajer yok’ bölümünü alıp, paylaştılar sosyal medyada. İngilizce, Arapça ve İspanyolca gibi birçok dilde yorum ekleyerek hem de! Ülkelerinde yayınlanan dizilerimizin ve başrol oyuncularının, bilhassa erkeklerin adlarını sıralamayı da ihmal etmediler” diyerek yarayan kanaya parmak bastı.

Anlaşılan o ki birbirlerinden habersiz kaleme aldıkları bu yazılar ile merak edilen bir sorunun cevabını da ortaya koydular. Kısacası Sina Koloğlu sormuş, Ali Eyüboğlu yanıtlamış oldu.

Ha, Dünya’nın tanıdığı 20 ismi de verelim, okurlarımız kimlermiş onlar demesin..

Burak Özçivit, Kenan İmirzalıoğlu, Mehmet Günsür, Aras Bulut İynemli, Engin Altan Düzyatan, Kerem Bürsin, Kıvanç Tatlıtuğ, Engin Akyürek, Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Beren Saat, Tuba Büyüküstün, Çağatay Ulusoy, Fahriye Evcen, Cansu Dere ve Hazal Kaya…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*