Turkish Icecream filmi iki fenomeni yeniden buluşturdu

Turkish Icecream filmi iki fenomeni yeniden buluşturdu

Bir dönem Kanal D ekranlarında yayınlanan ve fenomen haline gelen Ulan İstanbul dizisinde Yaren ve Karlos karakterleri ile izleyici karşısına çıkan, dizi de seslendirdikleri şarkıları dilden dile dolaşan iki oyuncu çekimleri hala devam eden Turkish Icecream filminde bir araya geldiler.

Ali Atay’ın da rol aldığı, 10 gün önce (21 Temmuzda) çekimlerine başlanan filmin yapımcılığını ise izleyen herkesi ağlatan ve gişe rekorları kıran Ayla filminin de yapımcısı olan Mustafa Uslu üstleniyor.

Fenomenler biraraya geldi

Yine Ayla filminin yönetmenliğini üstlenen Can Ulkay’ın yönetmen koltuğunda oturacağı Turkish Icecream 1915’li Avustralya yıllarını anlatacak olan bir dönem filmi olacak. Filmin en dikkat çeken yönü ise Hindistan, Çin, Avusturalya ve Arabistan gibi ülkelerin milletlerinden yer alan bir oyuncu kadrosuna sahip olacak olması.

Turkish Icecream filmi, Çanakkale Savaşı sırasında Avustralya’daki iki Türk’ün, ülkeleri için nasıl bir savaş verip, şehit düştüğünü beyazperde’ye aktaracak. Genel konusu itibari ile, 1915 yılında, Avustralya’da yaşayan iki Türk, Çanakkale’de yedi düvele karşı bir savaş verildiğini öğrenince, cepheye savaşmak için ülkelerine dönmek isterler. Ancak Avustralyalı yetkililer onların oradan ayrılmasına müsade etmez. Biri deveci, (Erkan Kolçak Köstendil), diğeri el arabasıyla dondurma satan (Ali Atay) iki Türk, İngilizler’in Avustralya’da asker devşirmek için broşür dağıtıp, Türkler aleyhinde kara propaganda yaptığını görünce, “Madem bizi göndermediler, o zaman biz de burada savaşalım” derler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*