Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

Türkiye’yi dolandıran Tosun’un ‘Çiftlik Bank’ dolandırıcılığı vizyon için gün sayıyor!

Film Haberleri

Türkiye’yi dolandıran Tosun’un ‘Çiftlik Bank’ dolandırıcılığı vizyon için gün sayıyor!

İlk önce sanal oyun olarak oluşturduğu, ardından da Çiftlik Bank adı ile vatandaşları yatırım imkanı altında dolandırdığı bir ağ kuran Mehmet Tosun’un bu dolandırıcılığı komedi filmi olarak vizyona girmeye hazırlanıyor.

Türkiye'yi dolandıran Tosun'un 'Çiftlik Bank' dolandırıcılığı vizyon için gün sayıyor!

Türkiye’de 130 bin insanın dolandırıldığı, yüzlerce milyon lira dolandırıp, Uruguaya’a kaçan ‘Tosun’ lakaplı Mehmet Aydın’ın bu dolandırıcılığı Çift’lik Bank – Tosun Firarda adı ile 16 Kasım’da sinemaseverler ile buluşacak.

Haftalarca konuşulan ve hala yurt dışında firari olarak yaşamasına neden olan bir dolandırıcılığa imza atan Tosun’un bu dolandırıcılık hikayesi, mizahi bir anlatım ile beyazperde’de sinema severler ile buluşmak için gün saymaya başladı.

İsmail Hakkı Koç’un yönetmenliğini üstlendiği, Burak Alkaş, Fercan Bay, Tayfun Sav, Vahdet Çakar ve Murat Övüç gibi isimlerin kadrosunda yer aldığı Çift’lik Bank – Tosun Firarda filminin başrol oyuncularından biri olan Fercan Bay’da magazin muhabirliğinden setlere uzanan oyunculuk macerasını bu film ile devam ettirmiş olacak.

çift'lik bank - tosun firarda

FİLM KONUSU

Geçirdikleri kaza sonrasında aynı hastanede tedavi olan Cenk ve Tosun kısa sürede yakın arkadaş olur. 6 ay boyunca hastanede birbirlerine destek olan ikili taburcu olduktan sonra birlikte yaşamaya karar verir. Saf biri olan Cenk evde sürekli cep telefonundan çiftlik oyunu oynamaktadır. Oyunu merak eden Tosun oyunu inceleyince aklına bir fikir gelir. Tosun, bu oyunu ücretli bir hale getirmeyi düşünür ve bunun için de Cenk’i kullanacaktır. Cenk’e bir bilgisayar çaldırarak işe başlayan Tosun’un planı kısa tutar. İnsanlar oyuna oldukça ilgi göstermiştir ve bu sayede ikili yüklü miktarda para kazanır. Tosun işleri daha da ilerletmeyi kafasına koymuştur. Gerçek bir çiftlik açınca daha inandırıcı olacağını ve bu sayede daha çok para kazanacağını düşünen Tosun Cenk ile birlikte “Çift’lik Bank”ı kurar. İkili bu sayede birçok insanı dolandıracaktır.

İnternet ile ilgili engin deneyimlerimi e-ticaret tabanlı platformlarda hizmet verirken edindim. Bir süredir ise internet haberciliği ile ilgileniyorum. Sizlere okuması oldukça keyifli olan yabancı sinema, dizi ve magazin haberlerini ulaştırmaya çalışacağım.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Film Haberleri

Yukarı