Uğur Yücel: “Oynamak istediğim biri yok”

Uğur Yücel: "Oynamak istediğim biri yok"

Şimdilerde yönetmenliğini ve başrolünü oynadığı Nefes Nefese’de hayranlıkla takip ettiğimiz, oyunculuktaki başarısı ile her daim göz dolduran Uğur Yücel, kariyeri boyunca unutulmaz sayısız yapım ile hem gönüllerde, hem de hafızalarda yer edindi.

Uğur Yücel’den samimi açıklamalar

Milliyet’ten Senem Aydın’a konuşan usta oyuncu, yeni dizisi Nefes Nefese’den tutunda, efsane film Eşkiya’da birlikte rol aldığı Şener Şen’den, gençliğine dönseydi ne yapmak istediğinden, ve yeni nesil genç oyunculara kadar samimi açıklamalarda bulundu.

Yeni dizisinde başrolü gibi yönetmenliğini de yapan Yücel, çekimleri Antakya’da süren dizisinin ilk zamanları sıcağın kendilerini oldukça zorladığını belirtirken ben daha çok ‘kuzey’ adamıyım dedi. Sıcaklarına rağmen Antakya, Adana gibi illeri de, yöresel lezzetleri ve samimi insanları nedeni ile yaşanabilecek bir yer olduğunu belirtmeyi de ihmal etmedi.

Türk sinemasının efsane yapımlarından ‘Eşkiya’ da ki rolü için kendimi beğenmem orada diyerek özeleştiri de bulunurken, film de rol aldığı Şener Şen ile tekrar aynı filmde de yer alma ihtimalinin bulunmadığını, biz onunla aynı yemek masasında oturmaktan yanayız sözleri ile açıklığa kavuşturdu.

Pişmanlık değil de yapmak isterdim diye de gençliğine dair bir keşkesini paylaşan Yücel, o günlere dönsem kendimi bir odaya kapatır, senaryo yazıp çizer, film çekerdim sözleri ile de dikkat çekti. Usta oyuncu bu açıdan gençliğinde pek çok hayalini gerçekleştiremediğinden dem vuruyor.

Onunla birlikte oynama hayali ile çırpınan genç oyuncular içinde, “Bunu anlayabiliyorum, çoğu beni çok seviyor. Çalışması kolay bir insanım.”, kendisinin herhangi bir oyuncu ile oynama isteği bulunmadığını da ifade etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*