Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

Uluslararası Kültür ve Edebiyat Festivali 6 Eylül’de Olympos’da başlıyor

Televizyon

Uluslararası Kültür ve Edebiyat Festivali 6 Eylül’de Olympos’da başlıyor

Bu yıl ilk defa düzenlenen Uluslararası Kültür ve Edebiyat Festivali, Antalya’da bulunan Olympos Antik Kenti’nde gerçekleşecek. Antalya’nın gelişimi ve tanıtımına fayda sağlayacak olan festival, 6-10 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

İlk defa yapılacak olan festival, Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kumluca Belediye Başkanlığı, Akdeniz Üniversitesi, Antalya Bilim Üniversitesi, Antalya Akev Üniversitesi, Türkiye Otelciler Federasyonu, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği, Antalya Tanıtım Vakfı, Artshop Yayınevi, Şeker Sanatevi ve İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’nin paydaşlığında gerçekleşecek.

Uluslararası Olympos Kültür ve Edebiyat Festivali, Antalya’da antik kentleri, tarihi ve arkeolojik zenginlikleri kültürel etkinliklerle, yaşatarak koruma ve tanıtma anlayışının bir parçası olarak, restorasyon çalışmalarının hızla ilerlediği Olympos Antik Kentinde, Kumluca ilçesi sınırları içinde bulunan ve daha önce çeşitli kültür ve sanat programlarının gerçekleştirildiği Rhodiapolis Antik Kentinde ve Akdeniz Üniversitesinin Adrasan Sosyal Tesislerinde yerli ve yabancı, şair, yazar ve sanatçıları konuk edecek.

Festival kapsamında, antik kent gezisi ve kazı ekibince alanda arkeolojik bilgilendirme, şiir ve müzik dinletileri, karma sergi ve tekne turu gibi pek çok etkinlik gerçekleştirilecek.

uluslararası olympos kültür ve edebiyat festivali afiş

Bilgisayar, internet ve sonrasında tabi ki gelişen teknolojiye olan ilgim eğitim yönümü belirlemede de kuvvetli bir gerekçe oldu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünü tamamladım ve interneti daha profesyonel olarak kullanmaya başladım. Haberi okuyan tarafta değil, yazan tarafta olmayı tercih ettim.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Televizyon

Yukarı