Ünlü oyuncular ‘Sosyal Fayda Zirvesi’nde konuştular

Ünlü oyuncular 'Sosyal Fayda Zirvesi'nde konuştular

Halit Ergenç, Serenay Sarıkaya, Gökçe Bahadır ve Mert Fırat gibi başarılı oyuncular ‘Sosyal Fayda Zirvesi’nde kendilerine ayrılan bölümlerde konuşmacı olarak yer aldılar.

Vatanım Sensin sonrasında dinleneceğini açıklayan usta oyuncu Halit Ergenç, “Hayvanlara, insanlara ve en önemlisi kendimize kötü davranıyoruz. İnanılmaz bir tüketim çılgınlığı içindeyiz. Evrenin tüm bilgisine sahipken, bir yandan da cehalete mahkûmuz. Sona doğru büyük bir hızla yaklaşıyoruz” diye konuştu.

Güzel oyuncu Serenay Sarıkaya’da doğa’ya olan tutkusundan bahsettiği açıklamasında, “Doğada olduğum zaman kendimi daha yaratıcı ve verimli hissediyorum. İhtiyacımız olan her şeyi oradan alıyoruz ama geri vermeyi bilmiyoruz. Biz onu üzmez, incitmez ve katletmezsek, doğanın da bize kat kat fazlasını vereceğine inanıyorum” dedi.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın iyi niyet elçisi Mert Fırat, “İhtiyaç Haritası ilk kez 2015’teki ‘Sosyal Fayda Zirvesi’nde duyurulmuştu. Londra, Cenevre ve Zürih’i ziyaret ettik. Globalde de yapmak istediklerimizi anlattık” sözleri ile projeyi duyurdu.

Ufak Tefek Cinayetler’in güzel oyuncularından Gökçe Bahadır’da, “Yola, ‘Benim gücüm, hayal gücüm’ mottosuyla çıktık. Büyüdükçe hayal kurmayı unutuyoruz. Derneğin yapmak istedikleriyle, benim yapmak istediklerim birbiriyle çok örtüşüyordu. Günümüzün minikleri, geleceğin başarılı yetişkinleri” açıklamalarında bulundu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*