Ünlü piyanistin acı kaybı

Ünlü piyanistin acı kaybı

Bir süredir hasta olan rahmetli Ayşe Güngür Say, bugün hayata gözlerini yumdu. Ünlü piyanist, kendisini derinden yaralayan vefat haberini “Sevgili annem Ayşe Güngür Say’ı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyim. Cenazesi, 25 Ağustos 2018 Cumartesi günü, öğle namazının ardından, Bodrum Bitez Köy İçi Camii’nden kaldırılacaktır. Sevenlerinin başı sağ olsun.” sözleri ile duyurdu.

Tedavi gördüğü hastaneden çıkartarak, Bodrum’da ki evine yerleştiren Say, annesi ile çekilen fotoğrafını paylaşarak, “Annemi ziyaret. Bodrum 21.08.2018, 2 ay hastanede kaldığı yoğun bakımın ardından, artık annem evde. Derinleşen bitkisel hayat boyutunda, nefes alma ve beslenme artık makinelere bağlı, en azından evinde, artık fazla yaşamsal reaksiyonları da kalmadı, ben en azından evinde olmasını daha doğru buluyorum. Bu zor mertebede, bakıcıları ve en yakınları Güler, Halise, Özay ve Meryem’e içtenlikle teşekkürlerimle. Annem hep ‘hayatın gerçekleri’nden bahsederdi, doğrudur. Şu günlerde Gerçekleri kabullenmesi de zor.” yazısı ile annesinin yakında hayatını kaybedebileceği gerçeğinin zorluğundan bahsetti.

Acı Kayıp

Türkiye’nin sanat anlamında sahip olduğu en önemli isimlerden biri olan Fazıl Say, kısa bir süre önce yaptığı açıklama da Adnan Oktar ile ilgili serzenişte bulunup, “hayatımın 6 yılını yediler, nasıl geri alacağım o yılları” diye yaşadıklarını dile getirmişti.

Ünlü piyanist TROYA yılı olarak ilan edilen 2018’e özel olarak bestelediği Troya sonatı ile de büyük beğeni topladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*