Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

Ünlü şarkıcıya sevgili şiddeti

Magazin

Ünlü şarkıcıya sevgili şiddeti

Hepsi Gay, Bekaretim Yok, Sana Değil Kardeşine gibi cesur isimlere sahip şarkıları ile dikkatleri üzerine çeken 37 yaşında ki şarkıcı, 3 yıldır birlikte olduğu sevgilisinin şiddetine maruz kalınca, soluğu mahkemede aldı.

Kadına şiddet olaylarının her geçen gün artış gösterdiği toplumumuzda, ünlü isimlerde şiddete uğramaya devam ediyor. Yakın zamanda Ceren Hindistan ve geçtiğimiz günde Seda Akgül’ün uğradığı fiziksel şiddet, şiddete meyilli erkeğin ünlü-ünsüz dinlemediğini gösterdi.

Şiddete uğrayan son ünlü ise şarkıcı Mercan oldu. Sevgilisi Murat Şimşir’den şiddet gören Mercan, Fatih’te ki evinde, kendisine küfürler edip, darp etmesi nedeni ile şikayetçi oldu.

Sevgilisinden yediği dayak sonrasında soluğu Adlı Tıp’ta alan Mercan, elinde kanıt bulunması için darp raporu alarak, ardından da mahkemeye başvurarak, eski sevgilisine dava açtı.

Mercan’ın şikayeti sonrasında, Murat Şimşir’e “Yaralama, tehdit ve hakaret” suçundan dava açıldı. TRT bünyesinde çalıştıktan sonra 2005’de şarkıcılığa adım atan Mercan’ın uğradığı şiddet sonrasında, “kadına şiddet” sorunu tekrar gündeme geldi.

Sana Değil Kardeşine isimli ilk solo albümü ile müzik piyasasına giriş yapan Mercan, daha sonra da pek çok şarkı ile de piyasa da hızla yükseldi.

Muğla Marmaris'te yat bakım ve kaptanlığı ile uğraşıyorum. Aynı zamanda profesyonel anlamda çeşitli platformlarda editörlükte bulundum. Tarafsız habercilik anlayışı ile sizlere içerik kapsamımız dahilinde haberleri ulaştırmaya çalışacağım.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı