Ünlü şarkıcıya sevgili şiddeti

Ünlü şarkıcıya sevgili şiddeti

Kadına şiddet olaylarının her geçen gün artış gösterdiği toplumumuzda, ünlü isimlerde şiddete uğramaya devam ediyor. Yakın zamanda Ceren Hindistan ve geçtiğimiz günde Seda Akgül’ün uğradığı fiziksel şiddet, şiddete meyilli erkeğin ünlü-ünsüz dinlemediğini gösterdi.

Şiddete uğrayan son ünlü ise şarkıcı Mercan oldu. Sevgilisi Murat Şimşir’den şiddet gören Mercan, Fatih’te ki evinde, kendisine küfürler edip, darp etmesi nedeni ile şikayetçi oldu.

Sevgilisinden yediği dayak sonrasında soluğu Adlı Tıp’ta alan Mercan, elinde kanıt bulunması için darp raporu alarak, ardından da mahkemeye başvurarak, eski sevgilisine dava açtı.

Mercan’ın şikayeti sonrasında, Murat Şimşir’e “Yaralama, tehdit ve hakaret” suçundan dava açıldı. TRT bünyesinde çalıştıktan sonra 2005’de şarkıcılığa adım atan Mercan’ın uğradığı şiddet sonrasında, “kadına şiddet” sorunu tekrar gündeme geldi.

Sana Değil Kardeşine isimli ilk solo albümü ile müzik piyasasına giriş yapan Mercan, daha sonra da pek çok şarkı ile de piyasa da hızla yükseldi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*