Ünlü sunucu Robin Leach, 76 yaşında vefat etti

Ünlü sunucu Robin Leach, 76 yaşında vefat etti

21 Kasım’da Cabo San Lucas’da inme geçirdikten sonra hastaneye kaldırılan Leach, Las Vegas’ın en önemli gazetelerinden biri olan Las Vegas Review-Journal’da köşe yazarlığı yapıyordu.

Üzücü haberi, arkadaşı ve meslektaşı olan köşe yazarı John Katsilometes, “Çarşamba günü 77 yaşına girecekti. Pazartesi günü 2. bir inme geçirdi, hastanede bakım altındaydı” diyerek Leach’in ölümünü duyurdu.

Üzücü haber geldi

Leach’in ailesi ise, “10 ay öncesine kadar güzel bir hayatı vardı. Bizim babamız, büyük babamız, amcamız, arkadaşımız Robin Leach hayatını kaybetti” sözleri ile ünlü sunucunun ölümüne ilişkin bilgi verdi. 2016 yılında Las Vegas Review-Journal’a katılan Leach, eğlence sektörüne yönelik köşe yazarlığı yapıyordu. Bu işi için Hollywood Reporter’a verdiği röportajda, “Bu işe bir meydan okuma olarak bakıyorum, bu iş bir şeyler yapmak için başka bir fırsat. Ne kadar gerekiyorsa o kadar saat çalışacağım. Asla çok çalışmaktan kaçmadım” demişti.

29 Ağustos 1941 yılında doğan Leach, mezun olduktan sonra haftada 6 $ kazandığı The Harrow Observer’da yazmaya başladı. En genç editörü olarak 18 yaşında London Daily Mail’de yazan Leach, 1963’de Amerika’ya taşındıktan sonra New York Daily News, Ladies’ Home Journal ve People and The Star’da yazarlık yaptı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*