Usta oyuncu Zihni Göktay dizicilere dargın!

Usta oyuncu Zihni Göktay dizicilere dargın!

Son olarak Ulan İstanbul ile 4 yıl önce ekranlarda boy gösteren, o macerasının ardından 3 sinema filminde rol alan Zihni Göktay, dizi de kendisine uygun olabilecek roller için akla gelmiyor olmasından ötürü serzenişte bulundu.

Posta yazarı Mesut Yar, iki lafın belini kırdığı Göktay ile olan diyaloğunda kendisinin de üzüntü ile karşıladığı kısmını köşesine taşıdı. Bu yıl tiyatro da 2 oyun sahneleyecek olan Zihni Göktay’ın dizi rolünü sevmesine rağmen teklif gelmiyor olmasından ötürü olan yakınmasını köşesinden ‘muhataplarına’ duyurdu. Ustaya saygı çağrısı yapan Yar, köşesinde şu sözlere yer verdi:

Dizicilere Dargın

“Ulan İstanbul” (Kanal D) dizisinin “pencere önü çiçeği” diyebileceğimiz Servet Abi karakterine hayat veren Zihni Göktay ustayla lafladık… Tiyatroda 55 yılı devirmiş. Bu yıl iki oyunla İstanbul Şehir Tiyatroları’nın sahnesinde yine. Maşallah. Ama bir serzenişi var… Dizi iklimini çok sevmesine rağmen akıllara gelmeyişi. Hayıflanmıyor sadece serzenişte bulunuyor…

“Üstadım şimdi hangi kanaldasınız?” minvalindeki sorulardan bıkmış. Hepsine ortak yanıtı “Süveyş Kanalı’ndayım” oluyormuş. “Nasıl söyleyeyim ki, telefonum hiç çalmıyor?” diyen Zihni ağabeyimizi tez elden bir dizide görmek istiyoruz. Net!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*