Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

Venedik Film Festivali bugün başlıyor

Kültür Sanat

Venedik Film Festivali bugün başlıyor

Dünya’nın en önemli film festivali organizasyonlarından olan Venedik Film Festivali bugün itibariyle başlıyor. 8 Eylül’e kadar sürecek olan ve 75’ncisi düzenlenen festivalin açılışı ‘First Man’ ile yapılacak.

Geçtiğimiz yıl gerçekleşen ödül törenine damga vuran La La Land ile büyük bir çıkış yakalayan Damnien Chazelle’nin yeni filmi olan First Man, Neil Armstrong’un ay’a adım attığı dönemi ve ABD ile Rusya arasında yaşanan uzay rekabetini konu ediyor. Film’in başrolünde ünlü oyuncu Ryan Gosling, Neil Armstrong’u canlandırırken, Claire Foy, Kyle Chandler, Pablo Schreiber başrolde Gosling’e eşlik ediyor.

3 Türk filminin de yer aldığı 75’inci Venedik Film Festivali’nde, Mahmut Fazıl Coşkun imzalı Anons, Deniz Tortum imzalı Sel Yatağı ve Emre Yeksan imzası taşıyan Yuva isimli filmleri yarışma dışı olarak festivalde gösterilecek.

Bu yıl 75’ncisi gerçekleşen festivalde, First Man’li Chazelli dışında, Luca Guadagnino, Alfonso Cuaron ve Coen Kardeşler ile Yorgos Lanthimos ve Laszlo Nemes gibi yönetmenlerde filmleri ile boy gösterecek.

Festival’in en büyük ödülü olan Altın Aslan için 20 film’in yarıştığı festivalde, First Man ile Olivier Assayas’ın The Mountain, Jacques Audiard’ın The Sisters Brothers, Ethan ve Joel Coen’in The Ballad of Buster Scruggs, Alfonso Cuaron’un Roma adlı filmleri mücadele edecek.

Yönetim ve organizasyon alanında yüksek lisans eğitimine devam eden, uzun yıllar medya sektörü içerisinde bulunup, çeşitli platformlarda yazarlık yaptı. Şimdilerde ise sosyalinsan'da yazıyor, yazdırıyor.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı