Venedik Film Festivali bugün başlıyor

Venedik Film Festivali bugün başlıyor

Geçtiğimiz yıl gerçekleşen ödül törenine damga vuran La La Land ile büyük bir çıkış yakalayan Damnien Chazelle’nin yeni filmi olan First Man, Neil Armstrong’un ay’a adım attığı dönemi ve ABD ile Rusya arasında yaşanan uzay rekabetini konu ediyor. Film’in başrolünde ünlü oyuncu Ryan Gosling, Neil Armstrong’u canlandırırken, Claire Foy, Kyle Chandler, Pablo Schreiber başrolde Gosling’e eşlik ediyor.

3 Türk filminin de yer aldığı 75’inci Venedik Film Festivali’nde, Mahmut Fazıl Coşkun imzalı Anons, Deniz Tortum imzalı Sel Yatağı ve Emre Yeksan imzası taşıyan Yuva isimli filmleri yarışma dışı olarak festivalde gösterilecek.

Bu yıl 75’ncisi gerçekleşen festivalde, First Man’li Chazelli dışında, Luca Guadagnino, Alfonso Cuaron ve Coen Kardeşler ile Yorgos Lanthimos ve Laszlo Nemes gibi yönetmenlerde filmleri ile boy gösterecek.

Festival’in en büyük ödülü olan Altın Aslan için 20 film’in yarıştığı festivalde, First Man ile Olivier Assayas’ın The Mountain, Jacques Audiard’ın The Sisters Brothers, Ethan ve Joel Coen’in The Ballad of Buster Scruggs, Alfonso Cuaron’un Roma adlı filmleri mücadele edecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*