Vizontele 3 için hazır olun!

Vizontele 3 için hazır olun!

Geçtiğimiz günlerde yeni sinema filmi Organize İşler 2: Sazan Sarmalı’nın çekimlerini tamamlayan Yılmaz Erdoğan, 2 defadır gelmek istediği ama bir türlü fırsat bulamadığı şenliğin üçüncüsüne katıldı.

İzlemek için geri sayım başladı

Bundan 17 yıl önce Vizontele’nin ilk filmini çektiği Gevaş’ta, unutulmaz bir filme imza atan Erdoğan, filmi ile de düzenlenen etkinliğe isim babası oldu. Gevaş belediyesinin, filmde ki Deli Emin karakterinden ilham alarak düzenlediği şenlik renkli görüntülere sahne oldu.

2 Eylül’de Yılmaz Erdoğan’ın Vizontele 3‘ü çekeceğini müjdelememiz ardından, Erdoğan bu kez ayak üstü değil, ajansa verdiği röportajda Vizontele 3’ün geleceği bilgisini tekrar etti ve resmen duyurmuş oldu.

yılmaz erdoğan deli emin bisiklet şenliği

Etkinliğe dair yaptığı konuşmanın ardından Vizontele 3’e değinen Yılmaz Erdoğan, “Gevaş gördüğüm kadarıyla çok gelişmiş. Meydan yapılmış, belediye binası yapılmış. Gelişme hepimizin istediği bir şeydir ama dokuları koruyunca bu daha güzel olur. Benim çok sevdiğim, aşık olduğum toprak evlerin sayısı azalmış. Gevaş iyi yolda, gördüğüm kadarıyla eski neşesi de yerinde. Vizontele de bizde oynadık, başka arkadaşlar da oynadı ama filmin başrolünde Gevaş vardı, Artos dağı vardı. Vizontelenin üçüncü filmini düşünüyorum. Tabi zamanlamasını falan çok tartışıp konuşmamız gerekiyor. Ama ‘Senin kafanda bir hikaye var mı derseniz’ var. Çünkü Vizontele 1’in neşesi yüksektir. Vizontele Tuuba’nın morali biraz daha bozuktur ve ben hikayeyi öyle morali bozuk bitirmek istemem. O yüzden 3’ncü filmde, Vizontele 1’in coşkusuna benzeyen bir öykü var kafamda. Buraya geliş amaçlarımdan biri de bunu tahlil etmek, o yapıya, mekana da bakmak aslında. Galiba kesin bu filmi yapacağız.” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*