Yalçın Menteş Kimdir Son Sağlık Durumu Nasıl?

Yalçın Menteş

Tiyatro ve sinema dünyasının ünlü simalarından Yalçın Menteş, hastaneye kaldırıldı. Doktoru olan Tanju Ulufer ise Yalçın Menteş’in son sağlık durumu ile ilgili olarak bazı açıklamalarda bulundu.

Ünlü oyuncu Yalçın Menteş, yaşadığı rahatsızlıktan ötürü acil olarak hastaneye kaldırıldı ve hemen ardından da yoğun bakıma alınarak tedavisine başlandı. 2013 yılında kangren olduktan sonra bacağını kaybeden Menteş’e sevenleri büyük bir destek veriyor.

Ünlü ses yazarı ve sanatçısı Onur Akay kendi sosyal medya hesabı üzerinden kullandığı ifadelerinde Yalçın Menteş’in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu ve sevenlerinin duasına ihtiyacı olduğunu söyledi. Akay, yeniden sahnelere dönme süreci içerisinde olduğunu ancak bazı nedenlerden dolayı küskünlüğünü kimselerden saklamadığını dile getirdi. Tıpkı yakın dostu olan Mehmet Ali Erbil gibi yoğun bakıma alınan Menteş’in durumunun ondan daha ağır olduğundan söz eden Akay, sevenlerinden dua etmelerini istedi.

Yalçın Menteş

Göztepe’deki Özel Çağıner Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde tedavisine devam edilen Menteş’in yakın dostlarından Kağan Öztop ise yaklaşık 2 gün önce kendisinin soluk almakta zorlandığını ve kalbinin durduğunu söyledi. Sabah saatlerinde başka bir hastaneye nakli gerçekleştirilen Menteş’in durumu hakkında doktorlarda pek fazla bilgi vermedi.

Yalçın Menteş Kimdir?

1 Nisan 1960 tarihinde İzmir’in Tire ilçesinde dünyaya gelen Yalçın Menteş, ilk, orta ve lise öğrenimini burada ailesi ile birlikte tamamladı. Liseyi bitirdikten sonra 1977 senesinde Turgut Özakman’ın oyunu ile kariyerine başlayan Menteş, 1999 yılında Star TV ekranlarında yayınlanan ve herkesin sevgilisi olan Çarli dizisinde Mehmet Ali Erbil ile beraber başrollerde oynadı.

Reklam ajansını kurduktan sonra İzmir’deki halasının yanında muhasebecilikte yapan Menteş, 1983 senesinde yine İzmir’de bir ekiple beraber tiyatro hayalini gerçekleştirdi. Daha sonrasında İstanbul’a yerleşmeye karar veren Menteş, TRT ekranlarında da zaman zaman boy gösterdi. Menteş, ATV ekranlarında yayınlanan Tatlı Kaçıklar dizisindeki Rafet rolü ile milyonların sevgilisi oldu.

Yalçın Menteş

1981 senesinde Birhan hanım ile İzmir’de dünya evine giren Menteş, 2006 yılında aşırı alkol yüzünden boşandıktan sonra 2009 yılında tekrardan nikah masasına oturdu. Alkole başladıktan sonra 3 evini satmak zorunda kalan Menteş, geçirdiği acı dolu günlerden sonra diabet hastalığı ile de mücadele verdi.

Menteş, Kalp ve damar rahatsızlığı yüzünden 12 Nisan 2013 tarihinde kaldırıldığı Şişli Memorial Hastanesi’nde damar tıkanıklığı nedeni ile sağ banacağını dizinin üzerinden kaybetti. 2006 senesinde kullandığı aşırı alkol yüzünden eşinden boşanmak zorunda kalan Menteş, yine aynı yılda 25 Ekim tarihinde resmen alkolü bıraktığını açıkladı.

2018 – Babamın Ceketi (Konuk oyuncu) (Sinema Filmi)
2013 – Doksanlar (Rasim) (TV Dizisi)
2011 – Akasya Durağı 4. Sezon (Tuncay) (TV Dizisi)
2009 – Hamileyim Hamile (Recai) (Sinema Filmi)
2008 – 2009 – Yalancı Romantik (Batık Osman) (TV Dizisi)
2006 – Yalancı Yarim (Teoman) (TV Dizisi)
2005 – İnadım İnat (Dursun) (TV Dizisi)
2005 – Sevda Tepesi (Komiser Necmi) (TV Dizisi)
2004 – Cennet Mahallesi (Tahsin) (TV Dizisi)
2001 – Yalçın Menteş show (Kendisi) (Tv Programı)
1999 – Çarli (Hırsız) (TV Dizisi) <
1997 – Hayvanlara Dokunduk (TV Dizisi) <br>
1996 – Tatlı Kaçıklar (Saffet) (TV Dizisi) <br>
1992 – Mahallenin Muhtarları (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi) (Bölüm)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*