Yaşamayanlar’ın ilk bölümü beklentilerden uzakta kaldı

Yaşamayanlar'ın ilk bölümü beklentilerden uzakta kaldı

Geçtiğimiz Salı akşamı Hasköy İplik Fabrikası’nda galası yapılan, yeni denememiz olacak olan vampir temalı Yaşamayanlar, herkes tarafından büyük bir merakla ve sabırsızlıkla bekleniyor.

Başrollerinde yer alan Kerem Bürsin, Elçin Sangu, Birkan Sokullu, Selma Ergeç, Nilperi Şahinkaya ve Efecan Şenolsun, Türkü Turan’ın fanları, hayranları zaten peşin peşin izleyecekler arasında yer alıyordur ama oyuncu kadrosundan ziyade konusu itibari ile ülkemizde ilk olmasından ötürü merakını celbeden kişi sayısı hayranı oldukları için izleyecek kişi sayısından daha fazla olacaktır.

Alphan Eşeli yaptığı işin iddiasına yakışır bir cümle ile, “Bu proje bir hip hop vampir dizisidir. Fırsat verilirse bu ülkede sadece vampir dizisi değil, Jurassic Park bile çekilir” diyor ve diziyi başlatıyor..

SPOILER vermiş gibi olmayalım ama galada ilk bölümü izlettirilen dizinin beklenen tadı da vermediği konuşuluyor. Gece’de adeta bilim kurgu filmlerinden çıkıp gelmişçesine bir kıyafet ile göz alan Elçin Sangu, diziden daha çok dikkat çekmişe benziyor. Öyle ki, ilk bölümde ne anlatılmak istendiği karanlıkta bırakılmış.

İzleyenlerde ortak tepki, ‘yani neydi şimdi bu, ne anlatmak istediler’ oldu. Dizinin kadrosu muazzam, oyunculuk kaliteleri de daha önce yer aldıkları yapımlardan aşikar.. Kim bilir, dizinin senaristi ve yönetmeni Alphan Eşeli, son dönemlerde yayına giren yabancı dizilerde olduğu gibi, derdinin ne olduğunu sonraki bölümlerde anlatmak istemiştir.

Burada kısa sürede final yaptırılan diziler nedeni ile kanal yönetimlerini her zaman eleştiririz, daha fazla zaman tanıyın, 2-3 bölümde dizi yayından kalkar mı diyoruz. Dolayısı ile ilk bölümü ile diziyi hemen çöpe atmak haksızlık olur, 2. 3. ve sonraki bölümlerini izleyip, tat verip vermeyeceğine bakmak gerekiyor.

Bizde diğer bölümlerini izlediğimiz de, neyin değişip, neyin değişmediğini buradan sizlere yorumluyor olacağız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*