Yemekteyiz Programına Para Cezası! Programa Yaptıklarıyla Damga Vuran Yarışmacılar!

Tv8 ekranlarında yayınlanan ve gündüz kuşağının en çok izlenilen programlarından birisi olan ‘Yemekteyiz’ RTÜK kararı ile idari para cezasına çarptırıldı. İki sezondur ekranlarda yayınlanan programda 5 farklı yarışmacı yaptıkları yemeklerle yarışıyor. Her bir yarışmacının ayrı ayrı puanladıkları yemekler haftanın finalinde en yüksek puanı alan yarışmacının büyük ödüle kavuşmasını sağlıyor. Haftanın sonunda birinci olan yarışmacı 10 bin liranın sahibi oluyor. Yarışmada 10 bin liralık büyük ödülü almak için yapılanlar zaman zaman sosyal medyada gündem olmaktan kurtulamıyor..


Geçtiğimiz aylarda ekranlara gelen bir bölümde genç bir yarışmacı masada yaptıklarıyla olay olmuştu. Sosyal medyada çok konuşulan genç sinirlenmesini gerektirecek bir durum olmamasına rağmen masada gerginlik çıkarmış, saygı sınırlarını aşarak aşırı tavırlar sergilemişti. ‘Sen benim annem hakkında yorum yapamazsın’ diyerek olay çıkaran yarışması sosyal medyada mizahi paylaşımlarda da sık sık gündeme geldi. Bunun ardından RTÜK tarafından ekranlarda uygun olmayan, şiddet içeren ve genel ahlakı bozan davranışların ekranlara getirilmemesi için idari para cezası uyguladı. Sosyal medyada ise gencin videoları ve fotoğrafları alay konusu haline geldi.

Yaptıklarıyla Sosyal Medyada ve Ekranlarda Günlerce Konuşuldular!

Formatı gereği sadece yemeklerin yarışması beklenen ‘Yemekteyiz’ programında her hafta renkli kişiliği ile ön plana çıkan yarışmalar eğlenceli anlara sebep oluyorlar. Çoğu zaman izleyicilerin sadece yaşana tartışmaları ve ilginç tepkileri görmek adına programı izledikleri konuşuluyor. Fenomen haline gelen programda bazı yarışmacılar unutulmamak adına her şeyi yapıyorlar.


Gündüz kuşağının reyting rekorları kıran programı ‘Yemekteyiz’ yemeklerden daha çok yarışmacılarıyla konuşuluyor. Masayı terk eden yarışmacılar, yemek sırasında çıkan kavgalar, puan kaygısıyla yapılan stratejiler ve yarışmacıların birbirleri hakkında söyledikleri her hafta izleyicileri televizyon karşısına kilitliyor.

Peki gerçekten iddia edildiği gibi tüm yaşananlar bir kurgudan mı ibaret? Bazen aşırıya kaçan davranışlar ve programda her hafta en az bir yarışmacının çıkardığı sorunlar programın kurgu olduğuna işaret ediyor. Ancak programın sunucusu Onur Büyüktopçu sık sık programda yaşanılanlara kendisinin de şaşırdığını belirterek yaşanan aşırılıklara sert bir dille müdahale etmeye çalışıyor.

Genç Yarışmacı Sinir Krizi Geçirdi!

Programa yarışmacı olarak katılan Tayfun Arslan isimli genç yaptıklarıyla çeşitli capslere konu oldu. Masada yapılan yorumlarda sinirlenmesini gerektirmeyen bir konuda aşırı tepki verince edep sınırlarını aştı. Genç yarışması birden masadan kalkarak ‘Sen benim anneme laf edemezsin’ diye bağırmaya başladı. Mutfağa giden genç yarışmacı mutfaktaki eşyaları fırlatmaya başladı. Sosyal medyada konu hakkında kurgu olduğunu söyleyenleri mi ararsınız yoksa yarışmacının ön plana çıkmak ve meşhur olmak için rol yaptığını mı..

Beyinleri Yakan Diyalog!

Masada iki yarışmacı arasında gerçekleştirilen diyalog ekran başındaki izleyicilerin beynini yaktı. Yarışmacılardan birisi bilimsel konuşup beyin lopları hakkında yorum yapmak isteyince sosyal medyada alay konusu olan o görüntüler ortaya çıktı. Diğer kadın yarışmacı ise ‘Benim beynimde iki lop mu var? Siz nereden biliyorsunuz beynimdeki lopları? Benim lopum yok!’ diyerek programın sunucusunu dahi şaşırtan gaflara imza attı. Bu diyalog ekran başındaki izleyicilerin beyin loplarını zorlamaya yetti…

Programın kurgu mu yoksa gerçek mi olduğu tartışıladursun yarışmacıların gafları ve yaptıkları sosyal medyada mizahi paylaşımların vazgeçilmezi haline geldi. Çoğu yarışmacı ön plana çıkıp meşhur olmak isterken birkaç günlük kötü şöhretin esiri oluyorlar. Çoğu yarışmacısının sosyal medyada takipçi sayısını artırmak için yaptığı düşünülen hareketleri sosyal medyanın ve kameranın Türk halkı tarafından ne kadar sevildiğinin adeta bir göstergesi.. Yemekteyiz yarışması ise hem sosyal medyada hem de televziyonda yeni yarışmacıları ve olayları ile takip edilenler arasında yine ilk sırada..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*