Yönetmen Mustafa Kemal Uzun’un davasında yargılamaya devam edildi

Yönetmen Mustafa Kemal Uzun'un davasında yargılamaya devam edildi

Sanık Okan Akti’nin iddialarını doğrular nitelikte benzer iddialar ortaya atan, bir dönem Uzun’un setinde çalışan bir tanık, ünlü yönetmen için, bana sosyal medya sitesinden cinsel yaklaşımda bulundu iddiasında bulundu.

Sanığın, “canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme” ve “nitelikli yağma” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 10 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına devam edildi. Anadolu 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanık Okan Akti, cezaevinden getirilirken, taraf avukatları da salonda hazır bulundu.

Mahkemede söz hakkı alan sanık Akti, “Maktül ile aramızda yönetmen ve oyuncu ilişkisi vardı. Kendisi beni evine götürüp cinsel saldırı gerçekleştirdi. Benim rızam olmadan bunları yapmamış olsaydı bugün pişmanlık duyduğum olay olmayacaktı. Ben bunları hak etmedim. Ben sadece kendimi korumak istedim, pişmanım. Keşke onunla tanışmamış olsaydım” dedi.

Sanık ile herhangi bir ilişkisi bulunmayan tanık İ.E.A, Ben 2014 yılında 16-17 yaşlarımdayken sette çalışıyordum. Oranın en kıdemsizi bendim, çok acemiydim. Kemal Uzun yanıma yaklaştı, bana eliyle dokundu, benimle ilgilendi. Sette 150 kişi çalışıyordu, ‘Koskoca yönetmenin benimle ne işi olur?’ dedim. Sonra müzik yapmaya başladığımı öğrendi ve destek olacağını söyledi. Küçüktüm, bazı şeyleri fark edemiyordum ancak şüphe aradım. Bana sosyal medya üzerinden cinsel yaklaşımda bulundu, psikolojim bozuldu, işi bıraktım. Bu olayı haberlerde öğrenince kendim sanığın bir arkadaşına ulaştım ve tanıklık yapmak istediğimi söyledim diye konuşarak, Akti’nin iddialarını doğrular nitelikte açıklamalarda bulundu.

İddianamede Yer Aldı

yönetmen Mustafa Kemal Uzun ile figüran Okan Akti’nin dizi çekiminde tanıştıkları, olay tarihinde şüpheli ve maktülün Şile’ye gittikleri ve bir restaurantta yemek yiyip alkol içtikleri anlatıldı. Maktül ile şüphelinin evde de alkol almaya devam ettiklerinin belirtildi. Şüphelinin ifadesinde maktülün cinsel yakınlaşmada bulunmak istediğini söylediği kaydedilirken, şüphelinin tiksinme duygusu ile bir eline beyzbol sopasını aldığı, diğer eline ise mutfak tezgahından ekmek bıçağı aldığı, sırtüstü maktülün uzandığı sırada elindeki bıçağı maktülün göğüs kısmına sapladığı vurgulandı. İddianamede, şüphelinin “canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme” ve “gece vakti silahla nitelikli yağma” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 10 yıldan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*